Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gül'den 2010'a Özerklik Vurgusu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, önceki günü adeta kültür ve sanatla dolu dolu geçirdi ve önemli mesajlar verdi. Gül önce İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Eyüp Silahtarağa'da kurduğu eğitim, bilim ve kültür merkezi santralistanbul'da gezerek, mekânda halen süren Martin Parr - Assorted Cocktail fotoğraf sergisini inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Sabah Gazetesi
Gül'den 2010'a Özerklik Vurgusu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, önceki günü adeta kültür ve sanatla dolu dolu geçirdi ve önemli mesajlar verdi. Gül önce İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Eyüp Silahtarağa'da kurduğu eğitim, bilim ve kültür merkezi santralistanbul'da gezerek, mekânda halen süren Martin Parr - Assorted Cocktail fotoğraf sergisini inceledi ve yetkililerden bilgi aldı. Gül daha sonra İstanbul'un kültürel geleceği açısından önemli bir oturum düzenledi.

Cumhurbaşkanı burada, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu üyelerinden, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu ve üyelerle toplantı yapan Gül'ün toplantısı, bir saatten fazla sürdü. Gül'ün toplantısından, "2010'a özerklik" vurgusu çıktı. Anadolu Ajansı'nın geçtiği habere göre, Cumhurbaşkanı Gül'ün, toplantıda, sanat ve kültür faaliyetlerinin bağımsız ve özerk olması, propaganda niteliği taşımaması gerektiğini söylediği belirtildi.

Yürütülecek faaliyetlerle İstanbul'un öneminin yurt dışında daha iyi algılanacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Gül'ün, çalışmalara bugüne kadar her türlü desteği verdiğini ve vermeye devam edeceğini vurguladığı kaydedildi. Gül'ün, "Bu, altın değerinde bir fırsattır. Asla heba edilmemeli. Herkes üzerine düşeni en iyi şekilde yapmalıdır'' dediği de öğrenildi. Gül, toplantının ardından yine santralistanbul'da, Bilgi Üniversitesi'nin rektörlük binasında eski Fransa Başbakanı Dominique de Villepin'i kabul etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gulden-2010a-ozerklik-vurgusu_63831.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!