Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Güler: "Vatandaş Devlete Elektrik Satacak"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 500 kilovata kadar herkesin kendi elektriğini üretebileceğini belirterek, vatandaşların çifte sayaç takarak ürettiği fazla elektriği devlete satabileceğini söyledi. Güler, Ordu'nun Ünye ilçesinde Belediye Gösteri Merkezi'nde düzenlenen partisinin ilçe kongresine katıldı.

CNN Türk
1 Güler: "Vatandaş Devlete Elektrik Satacak"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 500 kilovata kadar herkesin kendi elektriğini üretebileceğini belirterek, vatandaşların çifte sayaç takarak ürettiği fazla elektriği devlete satabileceğini söyledi. Güler, Ordu'nun Ünye ilçesinde Belediye Gösteri Merkezi'nde düzenlenen partisinin ilçe kongresine katıldı. Buradaki konuşmasında, Türkiye'de 30 olan enerji yatırımcısı sayısını 3 bine ulaştırdıklarını aktaran Bakan Güler, yatırımcısı sayısını 3 milyona ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Türkiye'nin enerji alanında dünyanın önde gelen devletlerden birisi olmasına çalıştıklarını vurgulayan Güler, "Yurt genelinde 4 bin kilometre çelik boru hattı varken, biz bu sayıyı 11 bin kilometreye çıkardık. 10. yıl marşında 'demir ağlarla ördük anayurdu dört baştan' deniliyordu, biz ise 'çelik borularla ördük' anayurdu dört baştan diyoruz. Demir yolu ulaşımına da önem verdiğimizi herkes görecektir" dedi.

Güler, rüzgar enerjisinde Türkiye'nin Avrupa'da ilk 10 arasına girdiğini belirterek, hedeflerinin ilk sıralara kadar yükselmek olduğunu söyledi.

Rüzgar enerjisi üretimini vatandaşlarla beraber gerçekleştireceklerini aktaran Güler, "Artık kişisel olarak rüzgardan enerji üretebileceksiniz. 500 kilovata kadar herkes kendi elektriğini üretebilecek. Çifte sayaç takarak, fazla elektriğinizi de bize satacaksınız. Bu konuda 10 yıl alım garantisi veriyoruz. 500 kilovata kadar olan üretimden de ruhsat istemeyeceğiz. Hazırlayacağımız bu projeyle rüzgar eserken, biz de es geçmeyeceğiz" dedi.

Kongreye, AK Parti Ordu Milletvekilleri Eyüp Fatsa, Ayhan Yılmaz, AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir, AK Parti Ordu İl Başkanı Fatih Han Ünal, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, çevre ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/guler-vatandas-devlete-elektrik-satacak_64228.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • hele şükür, paraları araba, rusa az, vatandaşınıza çok ödemekten korkmayın zenginliğin zararı olmaz..... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!