Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gümüldür Yolu Çöktü

Menderes-Gümüldür arasında 2001 yılında hizmete giren karayolunun 27'inci kilometresinde, 1 ay önce meydana gelen heyelan, sürücüleri perişan etti.

Yeni Asır
Gümüldür Yolu Çöktü

b>Menderes-Gümüldür arasında 2001 yılında hizmete giren karayolunun 27'inci kilometresinde, 1 ay önce meydana gelen heyelan, sürücüleri perişan etti. İstinad duvarıyla birlikte çöken yoldan kopan parçalar, 5 metre aşağı indi.
Karayoları, çökme nedeniyle 1 şeride inen yol için işaretli önlem aldı. Karayolları 2'inci Bölge Müdürlüğü yetkilileri, çökmenin yağışlar nedeniyle olduğunu belirtirken, gerekli onarımın en kısa zamanda yapılacağı bildirildi. Onarımın 450 milyar liraya mal olacağını tespit eden Karayolları, çalışma için uygun hava koşulunu beklemeye başladı.

Başkan kızgın
Heyelan nedeninin müteahhit hatası da olabileceğini belirten Gümüldür Belediye Başkanı Bülent Rüzgar, "Okullar kapanmadan bu yolun yapılmasını bekliyoruz. Karayolları 2'inci Bölge Müdürü Hicabi Ece gelerek gerekli incelemeyi yaptı. Bize en kısa zamanda yolun yapılacağını söyledi. Biz de ilçe halkı olarak korkarak kulllandığımız yolun biran önce tamir edilmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Bilgi verildi
Toplam 30 kilometre uzunluğundaki yol, DSİ tarafından BEHAŞE isimli müteahit firmaya yaptırılarak 2001 yılında Karayolları 2'inci Bölge Müdürlüğü'ne devredildi.
Heyelan meydana gelen bölgede gerekli güvenlik önleminin alındığını belirten Karayolları 2'inci Bölge Müdürlüğü Yetkilileri şu açıklamayı yaptı:
"Aşırı yağışlar nedeniyle çökme meydana gelen yol incelenirken, gerekli yazışmalar yapılarak konuyu genel müdürlüğümüze ilettik. Uygun hava koşullarının oluşmasını bekliyoruz. En kısa zamanda gerekli tamiratı yaparak, kullanım açısından büyük bir rahatlama sağlayan yolumuzu, daha güvenli hale getireceğiz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/gumuldur-yolu-coktu_4556.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!