Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Güneş Yüzünü Gösterdi Satış Ofisleri Dolup Taşıyor

Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, bahar aylarının gelmesiyle gayrimenkul sektöründe canlanmanın başladığını ve her yıl 15 Mart-15 Mayıs tarihleri arasında konut satışlarının en yüksek seviyeye ulaştığını söyledi.

Gazete Habertürk
Güneş Yüzünü Gösterdi Satış Ofisleri Dolup Taşıyor

Bahar aylarının gelmesiyle gayrimenkul sektöründe canlanma başladı.

Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, bahar aylarının gelmesiyle gayrimenkul sektöründe canlanmanın başladığını söyledi. Her yıl 15 Mart-15 Mayıs tarihleri arasında konut satışlarının en yüksek seviyeye ulaştığını ifade eden Aşçıoğlu, İstanbul’da birkaç gündür havanın güneşli olmasının hemen tüketiciye yansıdığını ifade etti. Aşçıoğlu, “Pazar günü, Fulya’daki Selenium Twins projemizin satış ofisi öyle kalabalık oldu ki, çalışacak adam yetiştiremedik” diye konuştu. Tüketicinin güzel havalarda alıma geçtiğini kaydeden Aşçıoğlu, şöyle konuştu:

Sektör mayısa kadar toparlanır

“Bahar aylarında mevsimsel olarak daha fazla konut satılır. Biz de yavaş yavaş  krizden çıkış sinyallerinin geldiği bu dönemde, havaların güzelleşmesiyle tüketicinin konut alımına geçtiğini gözlemliyoruz. Birkaç hafta içinde bu talep iyice artacaktır. Piyasanın yakın zamanda kendine geleceğine inanıyorum.”

Mayıs sonuna kadar sektörde yeniden toparlanma olacağı yönünde görüş bildiren Aşçıoğlu, “Tüm inşaat firmaları şu anda yeni projeler bağlıyor. Şirketler yeni depolamalar yapıyor. Önümüzdeki yıllarda hem Türkiye hem de İstanbul’da inşaat sektörü çok ileri gidecek” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gunes-yuzunu-gosterdi-satis-ofisleri-dolup-tasiyor_77893.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!