Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Güneşevi Projesi Faaliyete Geçiriliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Proje Geliştirme ve Destekleme Birimi tarafından uygulanan, Avrupa Birliği'nin fon desteği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve DPT tarafından yürütülen Güneşevi Projesi, Ocak ayında tamamlanacak.

Zaman Gazetesiiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Proje Geliştirme ve Destekleme Birimi tarafından uygulanan, Avrupa Birliği'nin fon desteği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve DPT tarafından yürütülen Güneşevi Projesi, Ocak ayında tamamlanacak.

Sponsor 25 firmanın desteğiyle yürütülen projenin geliştirme ve destekleme birimi genel koordinatörü Selma Yılmaz yaptığı açıklamada, konunun uzmanı profesörler tarafından eğitilen 22 eğitmenin, çeşitli okullarda bilinçlendirme çalışmalarına başladığını söyledi. Öğrencilere projeyle ilgili bilgi verildiğini belirten Yılmaz, "Projenin amacı güneş enerjisinin kullanımına ilişkin bilinç oluşturmak. Bu konuda verilen eğitimler, sergi, tanıtım filmi gibi materyaller ile destekleniyor. Güneşevi tamamlandığında da eğitim çalışmalarımız sürecek." diye konuştu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/gunesevi-projesi-faaliyete-geciriliyor_58040.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!