Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Güney Kore'de Türk Bahçesi

EXPO 2016 Antalya Ajansı tarafından hazırlanan 660 metrekarelik bahçe, Güney Kore'de düzenlenecek Suncheon Bay Garden EXPO'da Türk kültürünü yansıtacak.

yapi.com.tr / AA
Güney Kore'de Türk Bahçesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Suncheon Bay Garden EXPO 2013, 20 Nisan'da kapılarını ziyaretçilere açacak. EXPO'da, Türk kültürünü yansıtan ve EXPO 2016 Antalya Ajansı'nın hazırladığı 660 metrekarelik bahçe de yer alacak. Türk bahçesi, Ekim ayına kadar ziyaret edilebilecek.
     
EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, Güney Kore'deki bu tecrübenin kendi çalışmaları için çok yararlı olacağını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Türk bahçemizin yapımı tüm lojistik çalışmalar dahil 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı. Oradaki organizasyon ve açılış töreni bizim için iyi bir deneyim olacak. Güney Kore ve diğer ülkelerdeki EXPO'lardan edindiğimiz deneyimlerle ülkemizde düzenlenecek 'Çiçek ve Çocuk' temalı EXPO 2016 Antalya'yı en iyi şekilde gerçekleştirmek istiyoruz. Antalya'da 112 hektarlık alanda 2016 yılında açılışı yapılacak olan EXPO 2016 Antalya'ya birçok ülkenin katılımıyla Türkiye'nin tanıtımına, Antalya'nın turizmine ve ekonomisine büyük katkı sağlanacak. Ayrıca İzmir'in EXPO 2020'ye adaylığıyla ilgili tanıtım çalışmalarına da yer verilecek Güney Kore'deki etkinliklerde Uzak Doğu'ya yönelik turizm pazarında Türkiye algısının yükseltilmesi de hedefleniyor."

Ana alanı 564 bin metrekare olan Güney Kore'deki EXPO'da, 10 ülke bahçesi ile 60 temalı bahçe izlenime sunulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/guney-korede-turk-bahcesi_107476.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!