Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Güneykent Kirliliği Ankara’ya Akıtacak

Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Ankara Şube Başkanı Orhan Sarıaltun Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Ankara’nın Çılgın Projeleri” arasında açıkladığı ve odanın girişimiyle yargıda iptal ettirilen Güneykent Projesi’nin yeniden canlandırılması durumunda “Gölbaşı’nın arkasında kurulacak şehrin bütün kirliliği Ankara yönüne, Eymir, İmrahor Vadisi’ne akar. Bu

Cumhuriyet Ankara
1 Güneykent Kirliliği Ankara’ya Akıtacak

ehir Plancıları Odası (ŞPO) Ankara Şube Başkanı Orhan Sarıaltun Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Ankara’nın Çılgın Projeleri” arasında açıkladığı ve odanın girişimiyle yargıda iptal ettirilen Güneykent Projesi’nin yeniden canlandırılması durumunda “Gölbaşı’nın arkasında kurulacak şehrin bütün kirliliği Ankara yönüne, Eymir, İmrahor Vadisi’ne akar. Bu kent için ciddi sıkıntılar meydana getirir” değerlendirmesinde bulundu.

Sarıaltun, şu anda kentin birçok yerinde zaten kentsel dönüşüm projeleri uygulandığını, bu projelerle ciddi konut artışlarının meydana geldiğini anımsatarak şunları söyledi:

“Bunun üstüne yeni projeler yaşama geçirilirse, Güneykent gibi, kent inanılmaz sorunlu bir hale dönüşür. Gölbaşı’nın arkasında oluşturulacak yeni bir şehri, Ankara’ya entegre etmek zor. Ayrıca orada kurulacak bir şehrin bütün kirliliği Ankara yönüne, Eymir’e, İmrahor Vadisi’ne akacaktır. 4.5 milyon nüfuslu bir kente aniden bir 4.5-5 milyon kişi daha mı gelecek? 10 milyon mu olacağız? 10 milyon nüfuslu olunca kentte ne değişecek, merak ediyorum.”

‘Keçiören Tüneli uçuk kaçık’

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şube Başkanı Nevzat Ersan da Keçiören ile İstanbul Bulvarı arasına inşa edilecek tünel projelelerini uçuk kaçık, ayakları yere basmayan, hayali projeler; kentte var olan sorunları daha da arttıracak olarak değerlendirdi.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/guneykent-kirliligi-ankaraya-akitacak_87730.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • şehir plancıları odası tam bir chp zihniyeti, ne iş yaparlar ne iş yaptırırlar. oraya olmaz buraya olmaz, ya nereye olur söyleyin o zaman. orhan bey ben inanıyorum sayın başbakanımız bunları da çözer YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!