Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Günışığı ve Temiz Hava İle 60 Yıl

Daha fazla yer, daha fazla hava ve daha fazla ışık… VELUX çatı penceresi ilk geliştirildiğinden beri hemen hemen her nesil bunları istemiştir. Bu ekim

Velux
Günışığı ve Temiz Hava İle 60 Yıl

aha fazla yer, daha fazla hava ve daha fazla ışık… VELUX çatı penceresi ilk geliştirildiğinden beri hemen hemen her nesil bunları istemiştir. Bu ekim ayında VELUX 60 yıllık geçmişine bakarak, bir adamın çatı arasındaki metrekareleri yaşam alanına çevirme rüyasının nasıl tüm dünyada gerçeğe dönüştüğünü görüyor.

VELUX’un kurucusu Villum Kann Rasmussen 1940’larda ilk çatı penceresini geliştirdiğinde amacı çatı arasındaki ekstra metrekareleri günışığı ve temiz hava ile buluşturmaktı. Gördüğü birçok evde çatı araları ya depo olarak kullanılıyor ya da hiç kullanılmıyordu. Bu inanılmaz bir yer israfı demekti. Rasmussen bu harcanan metrekareleri kullanışlı mekanlara dönüştürmek için insanlara yardım etmeye karar verdi. Böylece yeni bir ürün , VELUX Çatı Penceresi, ortaya çıktı.
VELUX adını 1942’de aldı. Bu tarih şimdi dünya çapında ünlü bir marka olan VELUX’un Villum Kann Rasmussen tarafından kayıt ettirildiği tarihtir. İsim gelişigüzel seçilmiş değildi. ‘‘VE’’ ingilizce havalandırma anlamına gelen ventilation kelimesinden alındı. ‘‘LUX’’ ise latince ışık demekti.

Sınırlı sayıda firma evlerimizde VELUX gibi devrimsel değişiklikler yapmayı başarabilmiştir. Villum Kann Rasmussen ileri görüşlülüğü ile çatı arasındaki alanı evin diğer bölümleri ile birleştirerek bir yaşam alanı yaratmıştır. Bu yaşam alanları bugün eğlenmek, dinlenmek, uyumak çalışmak gibi farklı amaçlarla değerlendirilmektedir. Bugün birçok insan VELUX markasını kalite ve daha iyi yaşam şartları ile eşleştirmektedir çünkü ışık, temiz hava ve manzara iyi bir evde olması gerekenlerin başında gelmektedir.

Son 60 yılda VELUX ismi ev sektöründe dünyanın en tanınmış markalarından biri olmuştur. Hatta bazı ülkelerde dünyaca tanınmış içecek markaları kadar iyi bilinmektedir.
Çatı penceresi demek daha fazla yer, daha fazla temiz hava ve çatı arasında daha fazla günışığı ile yaşamınızda kalite yaratmak demektir. VELUX firmasının çekirdek ürünü olan çatı penceresi bugün de 60 yıl öncesinde olduğu kadar gerekli bir üründür. Temel felsefesi değişmeden kalmış olsa da, VELUX çatı pencereleri ürün olarak devamlı bir değişimden geçmiştir. VELUX çatı pencereleri ileri teknoloji kullanılarak günümüz insanının enerji verimliliği, iyi dizayn ve rahatlık gibi ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

VELUX çatı pencereleri ve aksesuarları hakkında daha fazla bilgiyi www.VELUX.com adresinde bulabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gunisigi-ve-temiz-hava-ile-60-yil_1980.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!