Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Gurbetçilere Tapu İşlemlerinde Kolaylık

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Karasapan, "Avrupa'daki yaklaşık 4 milyon vatandaşımız, artık Türkiye'ye gelmeden oradaki tapu müşavirliğinde arsalarının ve gayri menkullerinin satışı ve ipotek gibi işlemlerini rahatlıkla yapacak" dedi.

yapi.com.tr / AA
Gurbetçilere Tapu İşlemlerinde Kolaylık

Yurt dışında yaşayan Türklerin gayrimenkul alım ve satımı için Türkiye'ye gelmek zorunda kaldığını anımsatan Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Bayındır, İnşaat, Yol, Yapı, Tapu ve Kadastro Çalışanları Birliği Sendikası (Bayındır Memur-Sen) Genel Başkanı Abdulhadi Karasapan, Berlin Başkonsolosluğu bünyesinde açılacak tapu müşavirliğinin, gurbetçilerin bu alandaki sorunlarını ortadan kaldıracağını vurguladı. Kanun değişikliğiyle tapu ve kadastro işlemlerinin yurt dışında yapılabilmesine olanak sağlandığını söyleyen ve müşavirlik kurulması çalışmalarında sona geldiğini vurgulayan Karasapan, şöyle konuştu:

"Avrupa'daki yaklaşık 4 milyon vatandaşımız, artık Türkiye'ye gelmeden oradaki tapu müşavirliğinde arsalarının ve gayri menkullerinin satışı ve ipotek gibi işlemlerini rahatlıkla yapacak. Hizmeti ayaklarına götürdük. Bu, Türkiye'nin önünü açan bir hizmet modelidir, kurumlarımızın nereden nereye geldiğini gösterebilen önemli bir çalışmadır. Bilhassa yurt dışındaki vatandaşlarımıza bu konu duyurulmalı, anlatılmalı".

http://www.yapi.com.tr/haberler/gurbetcilere-tapu-islemlerinde-kolaylik_119761.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!