Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hafriyat Toprağı ve İnşaat Atığı, İzinle Taşınabilecek

Kocaeli’nin büyük sorunlarından biri olan hafriyatlarla ilgili olarak önemli bir yönetmelik devreye girdi. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre, bundan böyle il genelinde inşaat atığı ve hafriyat toprağı taşımak isteyenler yıl sonuna kadar belge almak zorunda.

Zaman Gazetesi
Hafriyat Toprağı ve İnşaat Atığı, İzinle Taşınabilecek

ocaeli’nin büyük sorunlarından biri olan hafriyatlarla ilgili olarak önemli bir yönetmelik devreye girdi. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre, bundan böyle il genelinde inşaat atığı ve hafriyat toprağı taşımak isteyenler yıl sonuna kadar belge almak zorunda.

Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı yetkilileri, kısa bir süre önce yürürlüğe giren Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkım Atıkları Kontrolü Yönetmeliği’nin 24. maddesinin önemli düzenlemeler getirdiğine dikkat çekti. Hafriyat toprağı ile inşaat yıkıntı atıklarını taşımak isteyen kişi veya kuruluşların, mücavir alan sınırları içinde ilgili belediyeye, dışında ise o mahallin en büyük mülkî amirine başvuracaklarını kaydeden yetkililer, nakliyecileri uyararak Hafriyat Toprağı, İnşaat, Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi almakla yükümlü olduklarını vurguladı.

Kocaeli’nde Büyükşehir Belediyesi’nden araçlarına belge almayan kişi ya da kuruluşların hafriyat veya atık taşımalarının yasak olduğunu belirten yetkililer, taşıma izni almadan hafriyat taşıdığı tespit edilen kişi ve kuruluşlara Çevre Kanunu’nuna göre cezai işlem uygulanacağının altını çizdi. Taşıma izin belgesi almak isteyenlerden, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’na dilekçe ile noter tasdikli ticaret sicil kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, araçların ruhsat fotokopileri ve tasdikli taahhütname istenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hafriyat-topragi-ve-insaat-atigi-izinle-tasinabilecek_48128.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!