Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Halı İhracatçılarının Hedefi İngiltere Pazarı!

GAHİB Başkanı Kaplan: "Yıllık 1 milyar dolar halı ve kilim ithalatı gerçekleştiren İngiltere için ortaya koyduğumuz hedef 500 milyon dolar" dedi

yapi.com.tr/AA
Halı İhracatçılarının Hedefi İngiltere Pazarı!

Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Salahattin Kaplan, İngiltere ile 80 milyon dolar düzeyindeki ihracatı 500 milyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.

Kaplan, yazılı açıklamasında, İngiltere'nin Harrogate şehrinde düzenlenen "The Flooring Show Harrogate Fuarı"na, Ekonomi Bakanlığının desteğiyle GAHİB bünyesinde yürütülen "Dünya Dokuma Makine Halıcılığında Liderliğin Korunması" projesi kapsamında katılan firmaların temaslarını sürdürdüğünü belirtti.

Türkiye'nin Londra Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Aytuğ Göksu'nun GAHİB'in fuarda açtığı standı ziyaret ederek katılımcıları kutladığını anlatan Kaplan, İngiltere ekonomisi ve ithalat hacmi hakkında da Gaziantepli halıcılarla çeşitli bilgiler paylaşan Göksu'ya plaket takdim ettiğini aktardı.

İngiltere'nin yıllık 200 milyar dolar ithalat yaptığını kaydeden Salahattin Kaplan, "Standımızı ziyaret eden Londra Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Göksu'ya bizlerle paylaştığı bilgiler için teşekkür ediyoruz. İngiltere, ihracatçılarımızın tamamı için büyük bir pazar. İngiltere'nin sektörümüzle ilgili halı ve kilim ithalatı yaklaşık 1 milyar dolar. Halen Türkiye'nin bu pastadaki payıysa yüzde 8 civarında. GAHİB üyelerimizin İngiltere'ye halı ihracatıysa 70-80 milyon dolar civarındadır. Yıllık 1 milyar dolar halı ve kilim ithalatı gerçekleştiren İngiltere için ortaya koyduğumuz hedef 500 milyon dolardır. Bu hedefi gerçekleştirmek için elbette sadece GAHİB değil, sektörümüzdeki bütün ihracatçı ve halı üreticilerimizin bu pazarda ciddi anlamda çalışmalar yapması, ürünlerimizi bütün özellikleriyle tanıtması gerekiyor." açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hali-ihracatcilarinin-hedefi-ingiltere-pazari_150949.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!