Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Halkbank'tan Esnaf ve Sanatkarlara Kredi Desteği

Türkiye Halk Bankası, rekabetin yoğunlaştığı ve kâr marjlarının daraldığı bir ortamda, esnaf ve sanatkar, imalat, hizmet ve ticaret sektörlerinde faal

Ankara Ticaret Odası/DT.247/0960
1


ürkiye Halk Bankası, rekabetin yoğunlaştığı ve kâr marjlarının daraldığı bir ortamda, esnaf ve sanatkar, imalat, hizmet ve ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren tüm işletmelere yönelik olmak üzere, bu kitlenin çalışmalarını daha verimli hale getirmek ve finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla "Halk İşlem Kredisi" programı uygulaması başlattı. Söz konusu krediden mevcut işyerlerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak isteyen, esnaf ve sanatkarlar ile üretim, hizmet ve ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren tüm küçük ölçekli işletmelerin yarar-lanabilecek.
Esnaf ve sanatkarlar ile küçük ölçekli işletmelerin pazarda daha iyi bir yer edinmeleri ve faaliyetlerini geliştirmeleri amacıyla, genel olarak işletme kredisi olarak kullandırılacak olan kredi için firmalardan, krediyi hangi amaçla kullanırsa kullansın herhangi bir fatura, tutanak v.b. bir belge istenmeyecek.
Bu krediden yararlanmak isteyen firmalarda;
- Yerleşik ve sabit bir işyerinin varlığı,
- Vergi Mükellefi Olması,
- Esnaf, Ticaret veya Sanayi Odaları'ndan btrine kayıtlı olması,
Halk Bankası kredilendirme kriterlerine uygun olması şartları aranmakta.
Kredinin Kullandırılışı : Kredi kullandırımında firma beyanları esas alınacak olup, herhangi bir fatura ya da diğer bir belge istenmeyecek. Ödeme firmanın kendisine yapıla-cak, sadece 3 ayda bir faiz ödemeli BCH şeklinde kullandırılacak. Halk İşlem Kredisi sadece nakit kredi olarak kullandırılacak. Firmalardan aynca Hesap Vaziyeti istenme-yecek. Kredi şube yetkisinde kullandırılacak ve şube yetkisini aşan talepler, KOBİ kredi sürecinde belirtilen usuller dahilinde, "İnceleme Formu" ile birlikte bağlı bulunulan Merkez şubeye iletilecek ve Merkez şube onayını müteakip kullandırılacak.
Kredi Limiti: Kredi üst limiti firma başına 20 milyar TL'dir.
Kredi Faizi : Azami Halk Bankası cari ticari faiz oranıdır.
Faiz Tahakkuku : BCH kredilerinde faizler 3 aylık dönemlerde tahakkuk ve tahsil edilecektir.
BSMV-KKDF : Bu kredi kapsamında kullandırılan kredilerde BSMV ve KKDF kesintisi yapılacaktır.
Senet-Komisyon : Krediye karşılık teminata alınan ticari işlemlere dayalı senet ve çekler için komisyon uygulanmayacaktır.
Teminat : Kredi, gerçek müşteri çeki ve senet teminatı alınarak kullandırılabileceği gibi ipotek, kefalet, ticari işletme rehni, banka teminat mektubu, DTH rehni, vadeli-vadesiz mevduat rehni ve diğer teminat türlerinden bir veya bir kaçı teminat olarak alınabilecek ya da Kredi Garanti Fonu'ndan da teminat oluşturulabilecek. (Kaynak : Yatırım Finansman &Dış Ticaret Dergisi-15.05.2002)

http://www.yapi.com.tr/haberler/halkbanktan-esnaf-ve-sanatkarlara-kredi-destegi_874.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • faiz oranını açıklarsanız memnun oluruz cep.05426729720 YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!