Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Haluk Yıldız’a İtalya Liyakat Nişanı

Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, Türkiye ve İtalya arasındaki ticari ve sosyal ilişkileri güçlendirmek adına yürüttüğü çalışmalar nedeniyle İtalya Devleti tarafından, sınırlı sayıda verilen en yüksek onur ödülü, İtalya Cumhuriyeti Şövalyelik Nişanı'na layık görüldü.

yapi.com.tr
Haluk Yıldız’a İtalya Liyakat Nişanı

İtalya'nın verdiği en saygın ödül olan ve edebiyat, sanat ve ekonomi alanlarındaki seçkin kişiler ile kamu ve askeri alanlarda üstün hizmet sergileyen şahsiyetlere verilen Liyakat Nişanı bu yıl Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız’a verildi. 25 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla MDF ve yonga levha ana ürün gruplarında Avrupa’nın üçüncü dünyanın dördüncü büyük üreticisi konumunda olan Kastamonu Entegre, 2017 yılında İtalya’nın üçüncü büyük yonga levha üreticisi Gruppo Trombini’yi satın alarak İtalya’da üretime başlamış, yaptığı bu yatırımla İtalya’nın en büyük Türk yatırımcısı konumuna gelmişti. Kastamonu Entegre’nin İtalya’da 215 milyon euroluk yatırımı bulunuyor.

Dünya mobilya sektörünün kalbi, moda ve tasarımın merkezi İtalya’da toplamda 2 bin metrekarelik alana sahip bir tasarım merkezi de bulunan Kastamonu Entegre’nin CEO’luk görevini üstlenen Haluk Yıldız şirketin İtalya’daki tüm operasyonlarını planlayan ve uygulayan isim olarak öne çıkıyor.

İtalya Liyakat Nişanı’na sahip olmaktan dolayı gururlu olduğunu belirten Haluk Yıldız, konuyla ilgili şunları söyledi: “İtalya, mobilya başta olmak üzere orman ürünleri sektörü için çok önemli bir pazar. Kastamonu Entegre olarak böyle önemli bir pazarda güçlü oyunculardan biri olmak bizim için çok değerli. Yürüttüğümüz çalışmalarla Türkiye ve İtalya gibi iki dost ve müttefik ülkenin ticari kültürüne de katkı sağlıyoruz. İki ülke arasında güçlü ticari ilişkiler, önemli yatırımlar var. Bu ilişkiyi daha da ileriye taşımak için iş dünyasına yani bizlere düşen görevleri de yerine getirmeye hazırız.”

Haluk Yıldız, Kastamonu Entegre'den çalışma arkadaşlarıyla

İtalya’nın köklü medeniyeti ve insanlık tarihine katkılarıyla kişisel olarak da her zaman ilgisini çektiğini belirten Yıldız, "Muhteşem coğrafyası, zengin kültürü ve güçlü ekonomisiyle İtalya, Akdeniz’in en güzel ülkelerinden. Açıkhava müzesini andıran şehirleri, insanlık mirasına katkıları ve gastronomisiyle tüm dünyanın saygısını kazanmış bu eşsiz kültürün ticaret vesilesiyle bile olsa bir parçası olmak çok kıymetli. Akdeniz’in iki köklü ülkesi arasında ticari ilişkileri geliştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

*

Kastamonu Entegre Hakkında

Yüzde yüz yerli sermayeli bir şirket olarak Kastamonu’da üretime başlayan şirket, Türkiye’nin sanayileşme yolunda atılmış cesur adımlarından biri olarak, ahşap bazlı panel sektöründe yarım asrı aşkın süredir kesintisiz üretim yapmaktadır. Yurt içinde Kastamonu, Gebze, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana olmak üzere 6 lokasyonda üretim tesisi olan Kastamonu Entegre; sektöründe yurt dışına yatırım yapan ilk firma olarak Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya, İtalya ve Türkiye yatırımları ile 6 ülkede üretim yapan global bir markaya dönüşmüştür. ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü bir şirketi vardır.

%30 pazar payı ile ahşap bazlı panel sektöründe Türkiye’nin lider şirketi olan Kastamonu Entegre, 25 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla MDF ve yonga levha ana ürün gruplarında Avrupa’nın üçüncü, dünyanın dördüncü büyük üreticisi konumundadır.  Şirket, dünya laminat parke üretiminin %7’sını tek başına karşılamaktadır.  Kastamonu Entegre, Çin’den Amerika’ya, Avustralya’dan Kanada’ya altı kıtada 100 ülkeye yaptığı ihracatla da sektöründe her yıl açık ara ihracat birincisi konumundadır. Ahşap bazlı panel sektörünün global markası, 1,9 milyar dolarlık cirosu ve üretimdeki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, yurt içi ve yurt dışı üretim tesis ve ofislerinde yaklaşık 7 500 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Doğal dengeyi koruma ve topluma katkı sağlama misyonuyla hareket eden şirket, Türkiye ahşap bazlı panel sektörünün ilk sürdürülebilirlik raporunu hazırlamıştır. Geleceğin teknolojilerini geliştirmek amacıyla kurduğu Teknopark İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde, ürün ve süreç geliştirme, verimlilik artırma, etkin kaynak kullanımı ve ileri malzeme teknolojileri üzerine çalışmaları gerçekleştirmektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/haluk-yildiza-italya-liyakat-nisani_204865.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!