Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Harbiye Kongre Vadisi Kavşak Düzenlemesi Tamamlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü yoğun çalışmalar neticesinde hizmete alınan Harbiye Tüneli ile araçların altı ayrı bağlantı yoluna kesintisiz ulaşması sağlandı. İstanbul Kongre Merkezi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu ve Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin bulunduğu aks üzerindeki

ibb.gov.tr
Harbiye Kongre Vadisi Kavşak Düzenlemesi Tamamlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü yoğun çalışmalar neticesinde hizmete alınan Harbiye Tüneli ile araçların altı ayrı bağlantı yoluna kesintisiz ulaşması sağlandı.

İstanbul Kongre Merkezi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu ve Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin bulunduğu aks üzerindeki trafik sirkülasyonuna yönelik başlatılan “geometrik düzenleme” projesi tamamlandı.

Harbiye Kongre Vadisi projesinin bir parçası olan 382 m uzunluğundaki Harbiye Tüneli’nin (Taşkışla caddesi) açılmasıyla birlikte; tünelden gelen araçlar ile Kadırgalar Caddesi, Mim Kemal Öke Caddesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu ve Lütfü Kırdar Kongre Merkezi girişlerindeki araçlar kesişerek yoğun bir trafik oluşturuyorlardı. Bu proje ile, söz konusu alanda meydana gelen trafik yoğunluğu yeni uygulama ile çözüme ulaştırıldı.

Projenin uygulaması ile; Kadırgalar Caddesi, İnönü Stadı’ndan Lütfi Kırdar’a doğru tek yönlü hale getirildi. Dolmabahçe ve İnönü Stadı yönüne gidecek araçlar Harbiye Tüneli’ne veya Mim Kemal Öke - Abdi İpekçi Caddelerine yönlendirildi.

Taksim tarafından gelen araçların Kongre Vadisi’ne ve Harbiye Tüneli altındaki otoparka ulaşımları bu proje ile sağlandı. Ayrıca, Taksim’den gelen araçlar ile Harbiye tünelinin altındaki katlı otoparktan çıkan araçların Taşkışla Caddesi - Mim Kemal Öke ve Kadırgalar Caddeleriyle kesişimi önlendi.

Proje sayesinde, İstanbul Kongre Vadisi trafiğinin akışı, Valikonağı Caddesi-Taksim- Dolmabahçe ve Beşiktaş istikametine doğru kesintisiz olarak sağlandı.

40 gün içinde tamamlanan geometrik düzenleme projesinin; yön bilgi levhaları ve yol çizgilerine yönelik çalışmaları devam ediyor.

 

ETİKETLER: proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/harbiye-kongre-vadisi-kavsak-duzenlemesi-tamamlandi-_79339.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!