Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Harbiye Kongre Vadisi'nin İklimlendirme Sistemleri Airfel'den

Harbiye Kongre Vadisi Projesi'ne mühendislik ve tasarım aşamasından beri destek veren Airfel, Kongre Vadisi’nin iklimlendirme cihazlarının ana tedarikçisi seçildi. Proje kurulu güç açısından değerlendirildiğinde, Değişken Soğutkan Debili (VRF) Klima sistemlerinin kullanıldığı gelmiş geçmiş en büyük proje olarak dikkat çekiyor.

yapi.com.tr
Harbiye Kongre Vadisi'nin İklimlendirme Sistemleri Airfel'den

Harbiye Kongre Vadisi Projesi'ne mühendislik ve tasarım aşamasından beri destek veren Airfel, Kongre Vadisi’nin iklimlendirme cihazlarının ana tedarikçisi seçildi. Proje kurulu güç açısından değerlendirildiğinde, Değişken Soğutkan Debili (VRF) Klima sistemlerinin kullanıldığı gelmiş geçmiş en büyük proje olarak dikkat çekiyor. Bölgenin tarihi ve doğal dokusu nedeniyle Harbiye Kongre Vadisi’nin ana kullanım alanları, zemin kotundan itibaren, 7 kat toprak altında inşa ediliyor. Büyük kongre ve toplantı salonları, ortak kullanım alanları, gösteri merkezleri, çalışma alanları, ofisleri ve kapalı otoparkı ile proje, farklı mekanlara farklı mekanik çözümler gerektiriyor.

KX6 Dış Ünite Harbiye Kongre Vadisi’nde, A, B, C Blokları ve Muhsin Ertuğrul Tiyatro binasından oluşan 4 ayrı birim bulunuyor. Projenin genelinde oldukça önemli bir yeri olan taze hava ihtiyacı ve taze havanın şartlandırılması, ısıtma soğutma sektöründe komple çözümler sunan Airfel tarafından gerçekleştiriliyor. İklimlendirme, Airfel’in pazara sunduğu VRF, kazanlar ve üretimini yaptığı klima santrali ile sağlanıyor.

Karbon salımı ‘sıfır’ cihazlar

Projede, Değişken Soğutkan Debili Klima Sistemleri için Airfel ile Airfel’in distribütörlüğünü üstlendiği Japon Mitsubishi Heavy Industries’in (MHI) KX6 serisi tercih edildi. MHI markalı KX6 serisinin kullanılma sebebi ise cihazların minimum seviyede enerji sarf etmesi, düşük ses seviyeleri, çevreye saygılı bir teknolojisi ile donatılmış olması. MHI KX6 cihazları, işletme esnasında sıfır karbon salınımı gerçekleştiriyor. Projede Airfel’in distribütörlüğünü üstlendiği bir diğer marka olan Hoval kazanlar ve üretimini yaptığı Airfel-Tetisan klima santralleri de kullanılıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/harbiye-kongre-vadisinin-iklimlendirme-sistemleri-airfelden_70290.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!