Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Hastane Alanının Ticaret Alanına Dönüşmesi Yargıya Taşındı

Belediye Hastanesi alanını ticaret alanına dönüştürmek isteyen Büyükşehir Belediyesi mimarları kızdırdı. Kızılay Ihlamur Sokaktaki Belediye Hastanesi alanına ilişkin Büyükşehir Belediyesinin planları mimarlardan tepki çekti.

yapi.com.tr
Hastane Alanının Ticaret Alanına Dönüşmesi Yargıya Taşındı

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan,  “Hastane alanının ticaret alanına dönüşmesinde hiçbir kamu yararı yok, kamu yararı olmayan her parsele dava açacağız” dedi. Candan şöyle devam etti: “Belediye Hastanesi olarak kamuya yıllarca hizmet vermiş yapı hastane kullanımına ayrılmış durumda. Büyükşehir Belediyesi meclisinden alanın kamu yararına aykırı bir tavırla ticaret alanına çevrilmesi onaylanmış durumda. Belediye hastanesi alanının ticaret alanı olması kabul edilemez, bilimsel planlama ilkelerinden yoksun bu kararı yargıya taşıdık.”

Kızılay’da trafik sorunu artacak

“Büyükşehir Belediyesi, hastane alanı benim mülkiyetimde diyerek;   emsal: 3.00'e çıkartıp  yükseklik serbest diyerek ticaret alanına dönüştüremez diyen Candan, şöyle devam etti: "22 yıldır bir metre metro bile yapamayan,  dört Ankaray hattı yapacak parayı, hukuksuz bir şekilde ankaparkta oyuncaklara yatıran anlayıştan bilimsel planlama ilkelerine uygun bir tavır beklenmesi şaşırtıcı olurdu zaten. Hastane alanın ticaret dönüştürülmesi ile trafik sorunu çözülemeyen, ortada olmayan ulaşım ana planından yoksun bir şekilde  kent merkezine aşırı trafik yükü binecek. Aşırı trafik ile Kızılay ve sıhhiye bölgesi kitlenecek.Kentte telafisi mümkün olmayan sorunlara yol açacak bu meclis kararını yürütmeyi durdurma talebi ile  taşıdığımız yargıdan  ivedilikle yürütmeyi durdurma kararı bekliyoruz."


 

http://www.yapi.com.tr/haberler/hastane-alaninin-ticaret-alanina-donusmesi-yargiya-tasindi_132875.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!