Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Hastane Zeminde İnovasyon Ürünü Kullanıldı

Mersin Şehir hastanesinin zeminleri Gerflor’un patentli inovasyon ürünü olan Evercare koruma kürlü zemin kaplama ürünleriyle kaplandı.

yapi.com.tr
Hastane Zeminde İnovasyon Ürünü Kullanıldı

Türkiye’nin ilk entegre sağlık projesi olarak tanımlanan Mersin Şehir Hastanesi’nde 135 bin metrekarelik zemin Gerflor ürünleriyle kaplandı. 328 bin metrekarelik inşaat alanına sahip PPP bazlı proje 1.300 yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyüğü olarak nitelendiriliyor. Yaklaşık 1.300 yatak kapasiteli Mersin Entegre Hastanesi’nin gerek sağlık birimlerindeki, gerekse de teknik hizmetler binasındaki zeminlerin, 4 bin kişilik istihdam ve günlük 6-8 bin hasta hizmeti karşılayabilecek aşınma üstünlüğüne sahip olacağı belirtildi.

Geflor Mipolam Cosmo

Gerflor patentli Evercare yüzey koruma kürüne sahip Mipolam Cosmo, hastane zeminlerinin 120 bin metrekarelik önemli bir kısmında kullanıldı. Yaktaş, yaptığı açıklamada ürünle ilgili şu bilgilere yer verdi: “Homojen vinil zemin kaplaması olan Cosmo, mat yüzeyli ve kolay bakım özelliğine sahip. Evercare koruma kürü sayesinde lekelenmelere karşı maksimum koruma sağlıyor.  Hastanenin zeminleri Mipolam Cosmo sayesinde 25 yıl boyunca cila gereksinimini ortadan kaldırarak hastane yönetimini ekstra maliyetten kurtaracak.” 15 bin metrekarelik ameliyathane ve görüntüleme alanları zeminleri de  iletkenlik özelliği olan Mipolam Elegance EL5 ürünleriyle kaplandı.

“Projelere güç katan ürünler sunuyoruz”

Mersin Şehir Hastanesi projesi zeminlerini hızlı ve istenilen zamanda başarıyla teslim ettiklerini söyleyen Yaktaş Yönetim Kurulu Başkanı Artuk Yakut, projeyle ilgili şunları aktardı: “Yaktaş’ın 22 yıllık tecrübesi, finans gücü ve Gerflor ürünlerinin çözüm odaklılığı ve yüksek performansı sayesinde Türkiye’nin en büyük sağlık projesine güç katacağımıza inanıyoruz. Sağlık yapılarının zeminlerinde Gerflor markamızla yıllardan beri, Türkiye’nin özel ve kamu hastanelerine zemin kaplama ve duvar koruma çözümleri sunmaktayız. Ürünlerimizin uzun ömürlü olması ve yüksek teknolojiyle üretimi sürecinde bünyesinde barındırdığı özellikler sayesinde, hastane zeminleri doğru bakımla yıllarca ilk günkü görünümünü ve dayanıklılığını muhafaza etmektedir. Yaktaş Ailesi olarak böyle bir projede yer almaktan gurur duyuyoruz. Yakın zamanda dünyanın en büyük entegre hastane projesine başladığımızı da bu vesileyle belirtmek isterim. Böylesi başarılı uygulamalar sektörümüzü daha da güçlendirecek.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/hastane-zeminde-inovasyon-urunu-kullanildi_155074.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 36 T

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!