Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hava Kirliliğinin En Çok Yaşandığı Kent Kütahya

Hava kirliliği, 2002 yılı Aralık ayında, kükürtdioksit ve duman açısından en fazla Kütahya’da yaşandı. Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), ç

Ticaretb>Hava kirliliği, 2002 yılı Aralık ayında, kükürtdioksit ve duman açısından en fazla Kütahya’da yaşandı.

Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), çevre istatistikleri kapsamında yaptığı hava kirliliği istatistikleriyle ilgili 2002 Aralık ayına ait kükürtdioksit ve partiküler madde (duman konsantrasyonu) yoğunluklarını açıkladı.

Buna göre, Aralık’da, kükürtdioksit konsantrasyonunun en yüksek bulunduğu il 288 mikrogram/metreküp ile Kütahya oldu. Kütahya’yı 251 mikrogram/metreküp ile Elazığ, 243 mikrogram/metreküp ile Erzurum ve 233 mikrogram/metreküp ile de Karaman izledi.

Aralık ayında duman konsantrasyonunun en yüksek bulunduğu illerin başında 195 mikrogram/metreküp ile yine Kütahya gelirken, bu ili, 177 mikrogram/metreküp ile Kayseri, 156 mikrogram/metreküp ile Manisa ve 137 mikrogram/metreküp ile de Konya izledi.

Söz konusu ay, kükürtdioksit ortalamalarında bir önceki yılın aynı ayına göre en çok artış görülen il merkezleri yüzde 279 ile Ankara, yüzde 180 ile Manisa, yüzde 104 ile Kayseri, yüzde 87 ile Elazığ ve yüzde 86 ile Edirne oldu.

2002 yılı Aralık ayı kükürtdioksit ortalamalarında en çok azalış ise yüzde 41 ile Tekirdağ, yüzde 33 ile Afyon, yüzde 32 ile Rize, yüzde 24 ile Samsun ve yüzde 14 ile Sinop’ta belirlendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hava-kirliliginin-en-cok-yasandigi-kent-kutahya_3250.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!