Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Havadan Ay Yıldız Görünecek

Birbiri ardına satışa çıkardığı ekonomik dairelerle konut sektöründe dikkatleri üzerine çeken Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, bu defa denizin üzerinde farklılık yaratmak için çalışıyor. Nisan ayında, İzmir Dikili’deki Garip Ada’yı satın aldığını duyuran Fikret İnan, burada ‘yüzen villalar’ inşa etme peşinde.

Gazete Habertürk
Havadan Ay Yıldız Görünecek

Birbiri ardına satışa çıkardığı ekonomik dairelerle konut sektöründe dikkatleri üzerine çeken Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, bu defa denizin üzerinde farklılık yaratmak için çalışıyor. Nisan ayında, İzmir Dikili’deki Garip Ada’yı satın aldığını duyuran Fikret İnan, burada ‘yüzen villalar’ inşa etme peşinde. Adada yapmayı planladığı 5 bin yataklı otel projesini revize ettiğini kaydeden İnan, “Eğer 5 bin yataklı yapsaydık, istediğimiz kadar lüks olmayacaktı. Daha niş bir şey istedik. Toplamyatak sayısını 2 bin 500’e düşürdük. Bir de konaklama tesisinin parçası olarak, denizin üzerinde ay yıldız şekli oluşturarak dizilecek bungalov tipinde villalar eklemek istiyorum” dedi. İnan, “Villaların, yukarıdan bakıldığında, ay yıldız şekli oluşturacak biçimde denizin üzerinde yapılmasını hedefliyorum. 10 bungalov ay şeklini, 5 bungalov da yıldız şeklini oluşturacak. Bunların sağında ve solunda da küçük yıldızlar şeklinde 5’er bungalov dizilecek” diye konuştu.

Başbakan'a götürecek

Bu hayali için çalışmaları başlattığını söyleyen İnan, iki farklı çizimin devamettiğini, ancak pek çok yerden izinler alınması gerektiğini belirtti. “Öncelikle, denizler söz konusu olduğu içinMaliye Bakanlığı’ndan izin almamız gerekiyormuş” diyen İnan, şöyle devametti: “Sonra tabii TurizmBakanlığı var. Ardından, Genelkurmay Başkanlığı da dahil daha çok yerlerden onay çıkması gerekiyor. Bu, Türkiye’de hiç yapılmamış bir iş. Tıpkı,Malezya’daki ‘yüzen evler’ ya daMaldivler’deki deniz üzerinde konaklama imkânı veren bungalovlar gibi bir şey. Denenmemişi deneyeceğimiz için izin almak kolay olmayabilir.”

Türkiye’nin tek imarlı adası  olarak gösterilen Garip Ada’nın doğal özellikleriyle de farklı bir yer olduğuna değinen İnan, “Buraya yakın bir noktada tarihi eser niteliğinde batık bir kilise ve adada termal su kaynağı var. Ayrıca, dalış imkânı da sunuyor. Turizm için çok güzel fırsatlar tanıyor” dedi. İnan, ay yıldız şeklindeki yüzen villalardan inşa edebilmeyi çok istediğini belirterek, “Proje belli bir noktaya gelince Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da götürmek, kendisini bilgilendirmek istiyorum” diye konuştu.

Türkiye'nin en pahalı tatilini yaptıracağım

Garip Ada’daki projeye izinlerin alınmasına bağlı olarak başlayacaklarını belirten İnan, "Gelecek yıl da olabilir, ondan sonraki yıl da başlayabiliriz. Özeniyoruz; işi aceleye getirmek istemiyoruz. Ne de olsa burada konut yapmayacağız ve kimseye bir taahhüdümüz yok” dedi. Adada gerçekleşecek turizm yatırımının yalnız Türkiye değil, dünya jet sosyetesini çekmeye yönelik olacağının altını  çizen İnan, şunları söyledi:  “Lüksü en üst seviyede uygulayacağız. İnsanlara deniz uçağıyla, tekneleriyle, helikopterle veya İstanbul’dan kalkan gemilerle gelebilecekleri, son derece pahalı bir tesis hazırlayacağız. Burası için dünyanın her yanından turist çekecek bir proje planlıyoruz. Çizimler bittiğinde, bir proje yarışması başlatabilirim. Türkiye’de yapılabilecek en pahalı tatilin burada yapılmasını hedefliyorum."

http://www.yapi.com.tr/haberler/havadan-ay-yildiz-gorunecek_81172.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!