Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

HAVAK Firmasının Nederman Distribütörlüğü Sona Erdi

Havalandırma-klima konularında 1988’den beri sektöre hizmet veren Havak firmasının Nederman distribütörlüğü sona erdi.

yapi.com.tr
HAVAK Firmasının Nederman Distribütörlüğü Sona Erdi

Havalandırma-klima konularında 1988’den beri sektöre hizmet veren Havak firmasının Nederman distribütörlüğü sona erdi.

Havak, 20 yıla yakın zamandır, duman ve toz emme sistemlerinde, kaynağından yakalama için akrobat kollar ve filtre cihazlarını üreten Nederman ürünlerinin Türkiye’de tek satıcılığını yürütüyordu. Nederman, Türkiye’de şube açma kararı aldı ve 10 ocak 2012’den itibaren Havak’ın distribütörlüğü anlaşmalı olarak sona erdirildi. Ancak bu gelişme, bazı yayın organlarında Nederman’ın Havak’ı satın aldığı şeklinde yanlış olarak verildi. Firmalardan yapılan açıklamalarda özellikle "sadece distribütörlüğün geri verilmesi" durumuna dikkat çekiliyor.

Havak, aşağıdaki konularda faaliyetine devam ediyor:

Hava Filtresi: İtalyan General Filter firmasıyla ortak yatırım yapıldı ve hava filtreleri, General Filter Havak markasıyla satışa sunuldu. Avrupa kalitesindeki filtreler, yerli üretimin getirdiği fiyat avantajı yüzünde tercih ediliyor ve pazar payı günden güne büyüyor.

Hava Perdesi: Havak, hava perdelerinin üretimine başladı. Hava perdelerinde kullanılan Alman malı fanlar, İngiliz malı motorlar, kaliteli ısıtıcı ve elektrik aksamı sayesinde, performans ve dayanıklılık olarak Avrupa ürünlerini aratmıyor. Havak, ayrıca Gelu ve Tekadoor marka hava perdelerinin de satışını yapıyor.

Nemlendirici: İngiliz Vapac, Amerikan Dri Steem, Alman Boga, İsveç Sibe, İspanyol Fisair firmalarının ürünleriyle, elektrod boiler, hazır buhar, ultrasonik, atomizer ve ıslak medya nemlendiricilerle çok geniş bir yelpazede hizmet sunuluyor.

Nem Alıcı: İspanyol Fisair firmasının desiccant rotorlu kimyasal nem alma cihazlarıyla çok düşük nem miktarı istenen proseslere uygun çözümler üretiliyor.

Isı Geri Kazanım Cihazları: İsveç Heatex firmasının, Crosss Flow ve Rotary tipteki ısı geri kazanım üniteleri, alüminyum malzemenin yanı sıra, silicagel, moleculer sieve, epoxi, hibrid modelleri ile adsorbtion özelliğinde de üretiliyor.

Elektrikli Isıtıcılar: İspanyol Elnur firmasının ürettiği estetik görünüşlü elektrikli ısıtıcılar, birçok mahalde en uygun çözüm oluyor. Isı depolu modeller sayesinde, elektrik tüketim maliyetleri çok aşağıda tutulabiliyor.

Tekstil Hava Kanalları: Gıda endüstrisi başta olmak üzere birçok endüstriyel tesiste, spor salonlarında, konfor uygulamalarında, tekstil hava kanalları ideal çözüm oluyor. Havak, Danimarka Euro Air firmasının ürünleri ile bu konuda da geniş referansa sahip.

Bunların dışında fanlar, hava dağıtım elemanları, susturucular, damperler ve daha birçok ürün de Havak’ın satış portföyünde bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/havak-firmasinin-nederman-distributorlugu-sona-erdi_91504.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!