Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hayalet Hastanede Taksit Taksit Açılış

Temeli 1995 yılında atılan, ödenek olmadığı için bitirilemeyen ve adı 'hayalet'e çıkan 125 yataklı Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi tamamlandı.

Hürriyet Gazetesi
Hayalet Hastanede Taksit Taksit Açılış

Temeli 1995 yılında atılan, ödenek olmadığı için bitirilemeyen ve adı “hayalet”e çıkan 125 yataklı Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi tamamlandı.

Temelinin atılmasının ardından 14 yılda 12 bakan eskitip, 13’üncüsünde hayat bulan, adı Buca Kadın Doğum Hastanesi ve Çocuk Bakımevi’nden Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne çevrilen sağlık kurumu sonunda kapılarını açtı. Yıllarca Ankara’nın ilgisizliğinin kurbanı olan hastanede kadın doğum ve çocuk hastalıkları polikliniklerine hasta kabulüne başlandı.

Yeniden düzenlendi

Yatan hasta, doğum ve ameliyat vakalarının kabülüne taşınma işlemi tamamlandıktan sonra başlayacaklarını belirten İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Mehmet Özkan, "Hastane binası 1993 modeldi. Günün koşullarına göre yeniden planlanıp, düzenlendi. Örneğin iki olan ameliyathane sayısını 5’e çıkarttık. Hastanenin yatak kapasitesi 117-120. Odaların en önemli özelliği çoğunun tek yataklı olması. Yani bu hastanenin genel hasta odaları en fazla iki kişilik" dedi.

"Anne adayları bu hastanede doğum yapıp tek kişilik odalarda bebekleriyle kalıp, evlerine dönmek istiyor. Vatandaş bunu bekliyor" diyen Dr. Özbek sözlerini şöyle sürdürdü:

Farklılık yaratacak

"Bu hastanemiz çoğu tek yataklı odalarıyla önemli bir farklılık yaratacak. Şu anda poliklinik hizmetleri verilen hastanemizin yataklı bölümlerinin açılması için planlama yapıyoruz. Çünkü Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nin Kadın Doğum ve Çocuk Klinikleri kapanacak, bu hastaneye nakledilecek. Malzemesinden personeline herhangi bir eksiklik, aksilik yaşanmaması için doğru planlama yapmaya çalışıyoruz. O klinikler kapanırken hiçbir hastanın mağdur olmaması gerekiyor. Orası kapanıp burasının açılacağı geçiş dönemi önemli. Bunun en sorunsuz çözümü için çabalıyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/hayalet-hastanede-taksit-taksit-acilis_69891.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!