Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Haydarpaşa Garı Anı Tazelettirecek

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman, halkın isteği doğrultuda 'Haydarpaşa Gar ve Dönüşüm Projesi'nde düzenlemeye gidildiğini belirterek, "Projede koruma amaçlı imar planını kabul ettik. Haydarpaşa halka açık bir müze gibi olacak. Vatandaşımız, istediği zaman gelip görebilecek. Oturup hatıralarını

Yeni Şafak Gazetesib>Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman, halkın isteği doğrultuda 'Haydarpaşa Gar ve Dönüşüm Projesi'nde düzenlemeye gidildiğini belirterek, "Projede koruma amaçlı imar planını kabul ettik. Haydarpaşa halka açık bir müze gibi olacak. Vatandaşımız, istediği zaman gelip görebilecek. Oturup hatıralarını tazeleyecek" dedi.

Boğaz Tüp Geçit Projesi'nin 2009 yılında hayata geçmesinin ardından İstanbul'un simgelerinden olan ve hem İstanbulluların hem de tüm birçok kişinin anılarını barındıran Haydarpaşa Tren Garı'nın bulunduğu yerin kullanılmayacak olması vatandaşı endişelendiriyor. Projeye göre, Marmaray projesinin tamamlanması ve Ankara-İstanbul arası hızlı tren seferlerinin başlamasının ardından, trenler Haydarpaşa'ya uğramadan Kadıköy üzerinden Avrupa yakasına geçecek. Böylece Haydarpaşa Garı boşa çıkacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/haydarpasa-gari-ani-tazelettirecek_52173.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!