Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Haydarpaşa Limanı için Arama Konferansı

TCDD ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koruma amaçlı Nazım İmar Planı çalışmalarını birlikte yürüttüğü Haydarpaşa Limanı ve çevresine yönelik proje, Yıldız Korusu Malta Köşkü’nde düzenlenen arama konferansında tartışıldı. Konferansın sonuçları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Planlama Müdürlüğü’nce hazırlanacak 1/5000 ölçekli Nazım

Hürriyet Gazetesi
Haydarpaşa Limanı için Arama Konferansı

TCDD ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koruma amaçlı Nazım İmar Planı çalışmalarını birlikte yürüttüğü Haydarpaşa Limanı ve çevresine yönelik proje, Yıldız Korusu Malta Köşkü’nde düzenlenen arama konferansında tartışıldı. Konferansın sonuçları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Planlama Müdürlüğü’nce hazırlanacak 1/5000 ölçekli Nazım Planı’na veri oluşturacak. Plan, İstanbul 5 ve 6 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulları tarafından değerlendirilecek.

Konferansın basına açık bölümüne katılan Mimar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Başkanı Eyüp Muhçu, "TCC ile İBB arasında Haydarpaşa ve çevresinin geleceğini belirlemek için yapılan protokol meşru değildir. Böyle bir protokolün oluşturulması için yasal bir yetkinin olması, bunun için de bir yasa çıkarılması gerekiyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/haydarpasa-limani-icin-arama-konferansi_62902.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!