Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hazine arazilerine alıcı çıkmadı

İstanbul'daki Hazine arazilerinin satışı için gerçekleştirilen ihale bekleneni vermedi. Tahmini bedeli 92.2 trilyon lira olan 12 gayrimenkulden yalnız

Yapı Dergisi/242stanbul'daki Hazine arazilerinin satışı için gerçekleştirilen ihale bekleneni vermedi. Tahmini bedeli 92.2 trilyon lira olan 12 gayrimenkulden yalnızca Maltepe Başıbüyük'teki taşınmaz için verilen 265 milyar liralık teklif değerlendirmeye alındı. Üç teklif gerekli koşulları yerine getirmediği için değerlendirmeye alınmazken sekiz gayrimenkul için teklif gelmedi.
Maltepe Başıbüyük'te satışa sunulan 5300 metrekarelik arazi için tek teklif, 265 milyar lira öneren Başıbüyük Mahallesi'ni Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği'nden geldi. Şişli Ayazağa'da 70 trilyon lira tahmini bedelli talim arazisi için verilen teklif ise, iç zarfta bedel teklif sunularak yapılmadığından değerlendirmeye sokulmadı. Küçükçekmece Gültepe'de 5 trilyon 135 milyar lira tahmini bedelli 9721 metrekare büyüklüğüne sahip ve belediye hizmet alanı içinde yer alan gayrimenkul için Sancak Tül Sanayi A.Ş. tarafından verilen teklif de usulüne uygun yapılmadığı için dikkate alınmadı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hazine-arazilerine-alici-cikmadi_411.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!