Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hazine arazisi satışı başlıyor

Hazine arazilerinin satışına başlanıyor. Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya'daki 71 parça arazinin satışına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı çıktı. Ka

Yapı Dergisi/239azine arazilerinin satışına başlanıyor. Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya'daki 71 parça arazinin satışına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı çıktı.
Karara göre ilk aşamada Ankara'da 5, İstanbul'da 12, İzmir'de 15, Antalya'da 39 parça arazi satılacak. İstanbul'da ilk aşamada satılacak araziler arasında Küçükçekmece'deki Milli Savunma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'na, Maltepe'de Marmara Üniversitesi'ne, Pendik Kurtköy'de Maliye Bakanlığı'na, Kadıköy Bostancı'da Milli Savunma Bakanlığı'na tahsisli alanlar ve Ayazağa Polis lojmanlarının yanındaki arazi bulunuyor. 223 bin metrekarelik bu alana 50 trilyon ile 100 trilyon arasında değer biçiliyor.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna Hazineye ait arsa ve arazilerin satışından elde edilecek gelirin bir bölümünün belediyelere verilmesiyle hem belediyelere ek kaynak sağlanacağını hem de hazine taşınmaz mallarının imar sorunlarının giderileceğini söyledi.
Ali Müfit Gürtuna, söz konusu yasanın uygulanmasına başlanmadan önce yeni bir şehirleşme planının yapılması gerektiğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hazine-arazisi-satisi-basliyor_208.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!