Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hazine’den Satılık Turizm Arazileri

Maliye Bakanlığı, turizm bölgesi Antalya’da atıl durumda bulunan Hazine arazilerinin ekonomiye kazandırılması amacıyla, Alanya ve Manavgat ilçelerinde toplam 12 parça arsayı ihale ile satışa çıkardı. Antalya Defterdarı Hidayet Mat, yaptığı açıklamada, atıl durumdaki Hazine taşınmazlarının ekonomiye kazandırılması için, belirli aralıklarla

Taraf Gazetesi
Hazine’den Satılık Turizm Arazileri

Maliye Bakanlığı, turizm bölgesi Antalya’da atıl durumda bulunan Hazine arazilerinin ekonomiye kazandırılması amacıyla, Alanya ve Manavgat ilçelerinde toplam 12 parça arsayı ihale ile satışa çıkardı. Antalya Defterdarı Hidayet Mat, yaptığı açıklamada, atıl durumdaki Hazine taşınmazlarının ekonomiye kazandırılması için, belirli aralıklarla yaptıkları arsa satışı ihalelerine eylül ayında da devam edileceğini belirtti. Mut, Alanya ve Manavgat’ta toplam 40 bin 490 metrekare büyüklüğünde olan ve 1 milyon 887 bin 700 TL değerindeki 12 adet Hazine taşınmazının satış ihalesinin 1 Eylül 2009 Salı günü yapılacağını açıkladı.

Alanya’da Beyreli, Asmaca, İmamlı ve Orhan köyleri ile Büyükhasbahçe ile Payallar mahallelerinde bulunan 25 bin 844 metrekare yüzölçüme sahip, 1 milyon 501 bin 700 TL değerinde altı adet Hazine taşınmazının satış ihalesi, 1 Eylül 2009 Salı günü Alanya Mal Müdürlüğü’nde yapılacak.

Payallar beldesindeki 3 bin 927 metrekare yüzölçüme sahip taşınmazın tahmini satış değeri de 800 bin TL olarak belirlendi. Parselin tamamının imar planında konut alanı olarak ayrıldığı da belirtildi. Alanya Büyükhasbahçe mahallesinde, bin 108 metrekare genişliğinde ve konut alanındaki arsanın satış değerinin de 430 bin TL olarak saptandığı ifade edildi. Beyreli, Asmaca, İmamlı ve Orhan köylerinde bulunan 20 bin 809 metrekare büyüklüğünde 4 adet taşınmazın satış değeri ise toplam 271 bin 700 TL olarak tesbit edildi. Bu köylerdeki taşınmazların plansız saha içinde kaldığı açıklandı.

Sekiz taksit imkânı

Manavgat ilçesinde Sorgun ve Hisar mahalleleri ile Örenşehir, Taşkesiği, Seydiler ve Çavuş köylerinde 14 bin 646 metrekare büyüklüğünde 386 bin TL değerindeki altı arazinin satış ihalesi de Manavgat Mal Müdürlüğü’nde yapılacak. Sorgun ve Hisar mahallelerinde ticari alan olarak ayrılan 749 metrekare büyüklüğündeki iki adet arsaya 277 bin TL değer biçildi. Taşkesiği, Seydiler ve Çavuş köylerinde bulunan 109 bin TL değerinde ve 13 bin 897 metrekare büyüklüğündeki dört adet taşınmaz ise imar planı sınırları dışında yer alıyor.

Maliye Bakanlığı, Hazine arazilerinin satışında alıcılara bazı kolaylıklar sağlıyor. Hazine’nin sattığı arazilerin satış bedeli, dörtte biri peşin, geriye kalan bölümü 24 ay içinde sekiz eşit taksitte ödenebiliyor. Taksitli satışlara aylık yüzde 0.75 oranında faiz uygulanıyor. Maliye, Alanya’nın Türkler beldesindeki 15 bin 178 metrekare yüzölçüme sahip iki adet taşınmazı toplam 16 bin TL yıllık kira bedeli üzerinden, beş yıl süre ile tarımsal amaçla kullanılmak üzere kiraya verecek. Kiralama ihaleleri 1 eylül salı günü Alanya Mal Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek. İlk yıl kira bedeli, ihale bedeli olup, takip eden yıllar kira bedelleri ise bir önceki yıl kira bedelinin ÜFE oranında arttırılması suretiyle bulunacak. Kira bedellerinden KDV alınmayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hazineden-satilik-turizm-arazileri_71831.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!