Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

THBB, Bakanlıkça 'Uygunluk...

Hazır Betoncular Kaliteden Şikayetçi

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Genel Sekreteri Ferruh Karakule, hazır betonun kalitesinde ülke olarak "pek parlak bir noktada olunmadığını" belirtti. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) konferans salonunda düzenlenen "Beton ve uygulamaları" konulu seminerde konuşan Karakule, hazır beton üretiminin, Türkiye'de çok eski zamanlara dayanmamasına

Dünya Gazetesi
Hazır Betoncular Kaliteden Şikayetçi

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Genel Sekreteri Ferruh Karakule, hazır betonun kalitesinde ülke olarak "pek parlak bir noktada olunmadığını" belirtti. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) konferans salonunda düzenlenen "Beton ve uygulamaları" konulu seminerde konuşan Karakule, hazır beton üretiminin, Türkiye'de çok eski zamanlara dayanmamasına rağmen büyük gelişme gösterdiğini bildirdi. Beton üretiminde Avrupa'da söz sahibi önemli ülkelerden biri olan Türkiye'nin en fazla beton üreten ilk üç ülke arasında bulunduğunu ifade eden Karakulle, üretimlerdeki artışa paralel olarak kalitede, standartlara uygunlukta ne durumda olunduğunun sorgulanması gerektiğini söyledi.

Karakule, şöyle konuştu:

"Kalite durumunda pek parlak bir noktada değiliz. Bunun sebebi, hiçbir sektörde olmayan bir artışın olması. Yani beton sektöründe bir izdiham oldu. Yani böyle bir büyüme, bir yılda yüzde 20-30'larda olan bir büyüme, hem fabrika, tesis sayısında hem de beton üretiminde, talepteki artışla paralel üretimdeki bu büyüme, haliyle kaliteyi aşağıya çekti."

Hazır Beton Birliği olarak birinci hedeflerinin betonda kaliteyi sağlamak olduğunu kaydeden Karakule, "Çünkü biz bir deprem ülkesiyiz. 1900 ile 1999 yılları arasında Türkiye'de son yüz senede 149 adet hasar yapan deprem meydana geldi. Bu depremlerde 600 bine yakın bina yıkıldı veya ağır hasar gördü, onbinlerce kişi yaşamını yitirdi. Ve bu deprem yıkımlarının en önemli nedenlerinden biri de, biliyoruz ki kalitesiz bu inşaatlarda standart dışı betonların kullanılmış olması" diye konuştu.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/hazir-betoncular-kaliteden-sikayetci_79789.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!