Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hazır Ofis Sektörüne Girdi, Şimdi Sıra Yurtdışına Açılmakta

Sigortacılık ve gayrimenkul sektöründe 25 yıldır faaliyet gösteren NART Grup hazır ofis sektörüne adım attı. İlk projesi NART Business Center için Levent’i seçen grup yurtdışına açılmayı planlıyor.

Hazır Ofis Sektörüne Girdi, Şimdi Sıra Yurtdışına Açılmakta

NART Grup şirketlerinden birisi olan MLN Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık, hazır ofis sektörüne adım attı. 5 bin metrekarelik yatay alanda hazır ofis hizmet veren NART Business Center Levent’teki Polcenter bünyesinde yer alıyor. NART Grup’un CEO’su Levent Nart ile yeni projelerini ve gelecek dönem planlarını konuştuk.

Hazır ofis sektörünü seçme nedeniniz nedir?

Hizmet sektöründen ciddi tecrübemiz var. Özellikle Türkiye’de 4 sigorta şirketin kurucu genel müdürüyüm. Sigorta ve bankacılık insan kaynaklı işler. Biz bu alanda edindiğimiz tecrübeyi hazır ofis sektöründe değerlendirmenin uygun olacağını düşündük.

Projeniz hakkında bilgi verir misiniz?

Mayıs 2011’de hizmete başlayan NART Business Center şehrin göbeğinde Levent’te ve Kanyon AVM’sine 50 metre mesafede 5000 metrekarelik tek bir alanda Hazır ofis ve Sanal ofis çözümleri sunan bir firmadır. Hazır ofis çözümlerini sunan NART Business Center aynı zamanda yoğun bir şekilde konferans ve toplantı hizmetleri de sunuyor. Şubat ayında aynı katta inşaatı biten yeni ofis bölümünde hizmet verme kapasitesini ikiye katladı. Ayrıca 80 kişilik kapasitesi, son teknolojiyle donanmış, simültane tercüme kabini ve ses sistemi olan konferans salonu ve 15 kişilik VIP salonu ile Levent bölgesinde fark yaratmayı hedefledik. Projemizde 9 metrekareden başlayan 1 kişilik ofisler, 18-20metrekarelik 2-3 kişilik ofisler, 86 metrekareye kadar çıkan 8-10 kişilik ofisler ve aynı zamanda ayda 379 USD’ye paylaşımlı ofisler bulunuyor.

NART Business Center’a ilgi nasıl?

Şuan doluluk oranımız yüzde 50. Kiracılarımız arasında Japon, Alman, Fransız, İranlı şirketler. Ayrıca toplantı salonlarımızı uluslar arası banka, sigorta, kimya ve ilaç şirketleri kullanıyor.

Şirketin önümüzdeki dönem için planları nedir? Yeni hazır ofisler gelecek mi?

Bundan sonraki hedefimiz yurtdışında hazır ofis hizmeti verecek yatırımlar yapmak. Özellikle gelişmekte olan ülkelerle görüşüyoruz. Bunun yanında İstanbul’da da değişik lokasyonlarda olabiliriz. Anadolu Yakası olabilir. Önemli olan uygun bölgede uygun proje olması. Biz kendi gayrimenkullerimizle büyümeyi tercih ediyoruz. Krizi fırsata çevirip mülk edinme yoluna gidiyoruz. İstanbul içinde metro ve su yoluna yakın yerler bizim odak noktamız olacak. Çünkü bizim müşterilerimiz otopark hizmeti vermemize karşın çevreyi kirletmemek için toplu taşıma kullanıyor. Ayrıca eğlence merkezine yakın yerlerde olmayı tercih ediyor. Biz de tüm bu talepleri inceleyip uygun bölgeyi seçiyoruz.

Projenizde dikkat çeken bir nokta da sanata geniş yer vermeniz. Bu konu hakkında bilgi verir misiniz?

Biz Türkiye’nin en büyük sanat sigortacısıyız. Türkiye’nin önemli koleksiyoncuları biz de sigortalı. Estetiğe ciddi anlamda önem veriyoruz. Genç sanatçıları teşvik etmek için bu mekânları onlara açıyoruz ve eselerinin satışının sağlanmasında yardımcı oluyoruz.

Hazır ofis piyasasının geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Gün geçtikçe insan gücü pahalılaşıyor. Hazır ofiste insan kaynağına ihtiyaç yok. Sekreter, temizlik servis elemanı gerek yok.  Tek telefonla tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyorsunuz. Merkezi bölgelerde ofis açmak maliyetli bir iş. Müdürü, asistanı, dekorasyonu 20-30 bin doları buluyor ve o mekânda ne kadar kalacağınız belli değil.  Ofis değiştirince de bu masraf uçup gidiyor. Tüm bu nedenlerle hazır ofisin cazip olduğunu ve bu alana talebin giderek artacağını düşünüyoruz. Üstelik şirket olarak sahip olduğumuz binalarda bu hizmeti verdiğimiz için aynı bölgedeki şirketlerden yüzde 50 daha ucuz fiyatlandırma yapabiliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER: NART Levent Nart
http://www.yapi.com.tr/haberler/hazir-ofis-sektorune-girdi-simdi-sira-yurtdisina-acilmakta-_105861.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!