Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Hekim Holding Son Teknoloji Yatırımlarıyla Yalıtım Sektöründe

Bir Hekim Holding kuruluşu olan Hekim Yapı, mevcut üretim tesislerine bir yenisini daha ekleyerek, Mayıs 2011 de başladığı EPS üretimi ile yalıtım sektöründe yerini aldı. Grub, 2010 yılında almış olduğu yeni yatırım kararıyla, Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni fabrika yatırımını gerçekleştirmişti.

yapi.com.tr
Hekim Holding Son Teknoloji Yatırımlarıyla Yalıtım Sektöründe

Bir Hekim Holding kuruluşu olan Hekim Yapı, mevcut üretim tesislerine bir yenisini daha ekleyerek, Mayıs 2011 de başladığı EPS üretimi ile yalıtım sektöründe yerini aldı. Grup, 2010 yılında almış olduğu yeni yatırım kararıyla, Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni fabrika yatırımını gerçekleştirmişti. Sektörde beyaz ve karbonlu olarak bilinen, blok, asmolen veya enjeksiyonlu EPS üretimleri için 7.000 metrekare kapalı alan ve 20 bin metrekare açık alanda konuşlandırılan fabrikada yıllık 450 bin metreküp üretim yapılması planlanıyor. HEKiMPOR ve HEKiMEPS markalarıyla satışa sunulan ürünler, inşaat ve hazır yapı sektöründe fark yaratma iddiasını taşıyor.

Hekim YAPI A.Ş, öncelikle Hekim Holding bünyesinde yer alan ve prefabrik sektörünün kalite ve fiyat belirleyicisi konumunda olan Prefabrik Yapı A.Ş, Özge Yapı A.Ş ve Hebo Yapı A.Ş firmalarının yalıtım ihtiyacını karşılamak, bunun yanısıra yapı sektörüne ilk ürünlerini 2004 yılında veren fibercement cephe kaplama ürünleri ile beraber kullanmak, son olarak da 'kendi ürünleri ile kendine yetebilmek ve dışa bağımlılığı ortadan kaldırma' misyonuyla nihai teknoloji ve sektörde belirleyici olacak bir kapasite ile EPS üretimine başlamıştı. Firma, söz konusu yatırımla birlikte hazır yapıların üretiminde kullanılan ana ham maddelerin yüzde 100‘ünü kendi entegre tesislerinde üreten dünyanın tek hazır yapı üreticisi durumuna geldi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hekim-holding-son-teknoloji-yatirimlariyla-yalitim-sektorunde_87821.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!