Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hekim Yapı 3. Üretim Tesisini Kuruyor

2004 yılında Türkiye'nin ilk otoklavlı fibercement levha üretim tesisini kuran Hekim Yapı yeni üretim tesisini kuruyor.

yapi.com.tr
Hekim Yapı 3. Üretim Tesisini Kuruyor

Fibercement teknolojisini Türkiye'ye 10 yıl önce getiren Hekim Yapı üçüncü fabrikasını kurmaya hazırlanıyor. 20 milyon dolara mal olması beklenen üçüncü tesisle birlikte sadece fibercement üretimine ait yatırımların toplam tutarı 70 milyon dolara, tüm yatırımların toplamı ise 95 milyon dolara ulaşacak. Hekim Yapı, geçen yıllar içinde giderek artan taleplere cevap verebilmek amacıyla 2008 yılında kurduğu ikinci fabrikaya bir yenisini daha ekleyecek. Şirket yeni yıla girmeden üretim tesisini devreye sokmayı hedefliyor. 400 kişinin çalışmakta olduğu ve toplam 100 bin metrekare bir alan üzerinde yerleşik bulunan Hendek tesisinde bu sayının 500’ü aşması bekleniyor. Yıllık 80 bin m3 seviyesindeki fibercement üretim kapasitesi de yeni üretim tesisinin devreye girmesi ile 115 bin m3 seviyesine ulaşacak. Hekim Yapı, fibercement üretiminde kullanılan kuvars madenini kendi tesislerinde mikronize olarak öğütüyor ve kullanıyor.

Türkiye’de ilk kez 8 katlı hafif çelik yapı üretilecek

Hekim Yapı’nın halen devam eden önemli bir yatırımı da Türkiye’de ilk kez üretilecek geniş açıklıklı ve 8 katlı hafif çelik yapılar. 8 katlı hafif çelik yapı üretim hattına ilişkin teknoloji transfer anlaşması imzalanmış olup fabrika inşaatına Hekim Yapı’nın Hendek tesislerinde devam ediliyor. Şirket, 2013 yılı Ağustos ayında devreye alınması planlanan bu tesisle Türkiye’ye yeni teknolojiler getirmeye devam edecek.

10 ayrı sektörde üretim yapıyor

Fibercement levha üretimine yönelik yatırımların yanında 10 ayrı sektörde faaliyet gösteren toplam 8 firma ve 4 işletmeden oluşan Hekim Holding’e bağlı bir kuruluş olan şirket, 2011 yılında üç farklı ürüne ait üretim tesisini de tamamlayarak hizmete başlattı. İzolasyon sektöründe önemli bir yeri olan EPS ürünler (yalıtım levhaları, mantolama plakaları, dekoratif tavan levhaları, asmolen, ondüleli levha altı, enjeksiyon ambalaj malzemeleri v.b.) HEKİMPOR markası ile müşterilerin hizmetine sunuluyor. Kısa zamanda pazardaki yerini alan EPS ürünlerimizin çeşitliliği her geçen gün zengnleşiyor ve kullanıcıların her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde ürün geliştirme ve halen yıllık 500 bin m3 seviyesinde bulunan üretim kapasitesini artırma çalışmaları sürüyor.

Hekim Yapı, çatı ve cephe kaplama sektörünün bir başka dalı olan sandviç panel üretiminde piyasaya girdi. 2011 yılında işletmeye alınan kontinü sandviç panel üretim tesisinde HEKİMPANEL markası ile EPS veya taş yünü dolgulu çatı ve cephe panelleri üretiliyor. Yıllık 2 milyon metrekare panel üretim kapasitesine sahip tesiste bir yüzü boyalı sac diğer yüzü ise fibercement veya PET levhadan ibaret olan duvar panelleri yine kontinü olarak üretiliyor Üretiminde stratejik öneme sahip ara ürünleri de kendi üretme politikasını sürdüren Hekim Yapı, panel üretiminde kullandığı PET levhaların yanı sıra yine fibercement levhaların lamine edilmesinde kullandığı PET folyoları da HEKİMPLAST markası ile kendisi üretiyor. Özellikle nemli ve kimyasal buhar ihtiva eden kapalı mekânların çatı ve duvar kaplamalarında kullanılan bu paneller kullanıcılar tarafından büyük ilgi ile karşılanıyor.

 

 

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/hekim-yapi-3-uretim-tesisini-kuruyor_106174.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!