Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

HES’ler Çöp Olacak

Prof. Dr. Ali Demirsoy, HES’ler nedeniyle yaşanabilecek çevresel felakete dikkat çekerek gelecek kuşaklara düşünme çağrısı yaptı.

yapi.com.tr
HES’ler Çöp Olacak

Doğa konusundaki çalışmaları nedeniyle ‘Doğaperest’ olarak tanımlanan Prof. Dr. Ali Demirsoy, “Çocuklarınızı ve torunlarınızı düşünüyorsanız, derenize ve çayınıza sahip olun” dedi.

Entomoloji (böcek bilimi) dalında evrimsel biyoloji uzmanı Prof. Dr. Ali Demirsoy, Tez Koop-İş Sendikası organizasyonuyla Samsun Türk-İş Eğitim Salonu’nda düzenlenen “Yaşamın ve Doğal Kaynakların Kullanımı” konulu toplantıda “Ustaca Yaşam ve Ustaca Yaşlanma” başlıklı konferans verdi. Prof. Demirsoy, HES’ler ile ilgili olarak “HES’ler yenilenebilir enerji kaynağı değildir. Dere ve çayları sinsi sinsi boruya alanlar, oturduğu evin direklerini yavaş yavaş kesenlerdir. Önümüzdeki birkaç yüzyıl içinde buralar foseptik çukurları haline dönüştüğünde, bu sefer torunları onları lanetleyecektir. Çocuklarınızı ve torunlarınızı düşünüyorsanız, derenize ve çayınıza sahip olun” diye konuştu.

Başarı için emek
Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'in haberine göre bir şeyin net bilinmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Ali Demirsoy bunu şöyle anlattı:
“Doğada hiçbir şey karşılıksız edinilmez, ödenmesi gereken bir bedel vardır. Eğer bir şeye doğru ve ahlaklı yoldan ulaşmanız gerekiyorsa, belirli bir alın terini, gözyaşını, eziyeti, rahatsızlığı önceden göze almanız gerekir. Söylenenin aksine hiçbir doğaüstü güç, hiçbir insana iltimas ederek ona ayrıcalık tanımamıştır. Başarı sadece insanın kendi emeğinden elde edilir. Kolay da elde edilmez. Sanki yayıktan yağ çıkarmak gibi bir şeydir başarıyı elde etmek. Bir sallamayla yağ çıkmaz, onlarca, yüzlerce defa sallarsınız; ancak o zaman çıkar. Başarı bir sürecin sonucudur. Düşünmek ve başarıya ulaşmak kesintisiz çabayı gerektirir.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir...

http://www.yapi.com.tr/haberler/hesler-cop-olacak_170900.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!