Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Heykellere Saldıranlar Bu Kez Örtüleri Kesti

Ordu’da aralarında kadınların da bulunduğu heykellere yönelik saldırılar sürüyor. Daha önce sprey boyayla üzerlerine 'Edep yahu' diye yazılan heykeller siyah örtüyle kapatılmıştı. Heykeli korumak için üzerine örtülen örtüler de kesilerek tahrip edildi. Örtüler daha sonra yama yapılarak onarıldı.

yapi.com.tr
Heykellere Saldıranlar Bu Kez Örtüleri Kesti

Temizlenen heykellerden 4’ü Mobese kameralarının bulunduğu parklara yerleştirilirken 2 heykel başka yere taşınıncaya kadar geçici olarak parkta bırakıldı. Park içinde heykellerin tahrip edilmemesi için üzerlerinin siyah örtüyle kapatıldı. 2 heykelin örtüsü de bıçakla kesildi. Belediye onarmak için örtüyü heykelin üzerinden alarak atölyeye götürdü.

2 heykel yerine taşınacak

Belediye Başkanı Seyit Torun, Bahçelievler Mahallesi’nde park alanı içindeki 2 heykelin önümüzdeki haftalarda taşınacağını bir heykelin Boztepe Mevkii'ne diğerinin kent merkezindeki bir parka yerleştireceklerini ve burada sergileyeceklerini belirten tahrip edilen bir örtünün de onarılarak tekrar heykelin üzerine örtüleceğini belirtti.

Tahrip edilenler temizlenecek

Önceki yıllarda yapılan heykellerin de tahrip edildiğine dikkat çeken Başkan Torun, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden yeniden Ordu’ya öğrenci getirterek bunları temizleyeceklerini söyledi. Başkan Torun, şöyle konuştu: "Maalesef yine zarar verilmeye çalışılıyor. Onları kaldırıp yerlerine yerleştireceğiz. Mevcut olan çizilenleri de tekrar temizleteceğiz. Önceki yapılan heykellere de zarar verildi onları da bir şekilde temizleyeceğiz. Maalesef her zaman söylüyoruz kendini bilmez diye ifade ettiğimiz insanlar bunlara zarar veriyor. Ama Ordu’yu sanat şehri yapmaktan, Ordu’da bu tür heykellerin sayısını artırmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bunları sürekli yenileyeceğiz. Sürekli geliştireceğiz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/heykellere-saldiranlar-bu-kez-ortuleri-kesti_106256.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!