Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Hiçbir Altyapı Bu Kadar Asfaltı Kaldırmaz"

İklim ve Enerji Uzmanı Önder Algedik: 2013’te Belediye Ankara’ya 7 milyon tondan fazla asfalt döktü. Bunu ‘rekor’ olarak tanıttı. Hiçbir altyapı şekli bu kadar fazla dökülen asfaltın etkilerini durduramaz

yapi.com.tr
"Hiçbir Altyapı Bu Kadar Asfaltı Kaldırmaz"

Ankara’da önceki gün yaşanan sel felaketi, uzun süredir dünyayı tehdit eden unsurların başında gelen iklim değişikliğini bir kez daha gündeme getirdi.

Birgün'den Dilek Yeğin'in haberine göre; iklim ve enerji uzmanı Önder Algedik, kentlerin iklim değişiminin etkileri üzerinde büyük rolü olduğunu belirterek, “Bir kentin ancak belediyecilik anlayışı ve iklim değişikliğine uygun politikaları bu sorunların üstesinden gelebilir” dedi.

İklim değişikliğinin bir kriz halini aldığı ve kimsenin bu krize müdahale etmek istemediğini ifade eden Algedik, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bile belediyecilik özelinde hedefi, 2023’e kadar ‘İklim Eylem Planları’ ile demagoji yaparak kamuoyunu meşgul etmek” diye konuştu.

"Ankaralılar başına 1.5 ton asfalt"
Algedik, belediyeciliğin iklim krizine etkilerini şöyle anlattı: “Ankara en fazla asfalt döken kentler arasında. Belediye, 2013’te yedi milyon tondan fazla asfalt döktü ve bunu ‘rekor’ olarak tanıttı. Bu miktara ilçe belediyelerini de eklersek bu Ankaralı başına 1,5 ton asfalt demek. Hiçbir altyapı şekli bu kadar fazla dökülen asfaltın etkilerini durduramaz. 2017 yılında Ankara’da 700’den fazla imar planı değişikliği yapıldı. Bu da daha fazla toprak örtüsünün yok olması demek.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir...

http://www.yapi.com.tr/haberler/hicbir-altyapi-bu-kadar-asfalti-kaldirmaz_173220.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!