Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Hidromek'ten Sincan OSB'de...

Hidromek, Anadolu Bilişim Hizmetleri'yle SAP'a Geçti

İş makineleri sektöründe uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren ve pazarın önde gelen markalarından olan Hidromek, verimlilik düzeyini ve rekabetçilik seviyesini artırmak amacıyla, Anadolu Bilişim Hizmetleri ile çalışarak altyapı uygulamalarını SAP ortamına taşıdı. Anadolu Bilişim Hizmetleri geliştirdiği projeyle sektöre başarılı yansımaları

yapi.com.tr
Hidromek, Anadolu Bilişim Hizmetleri'yle SAP'a Geçti

İş makineleri sektöründe uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren ve pazarın önde gelen markalarından olan Hidromek, verimlilik düzeyini ve rekabetçilik seviyesini artırmak amacıyla, Anadolu Bilişim Hizmetleri ile çalışarak altyapı uygulamalarını SAP ortamına taşıdı. Türkiye başta olmak üzere 50 ülkede sürdürdüğü çalışmalarıyla büyümesini devam ettiren şirket, dünya markası olma vizyonu doğrultusunda sistemlerini yenileme arayışına girmişti. Yenilenme projesi kapsamında doğru ürün maliyetlendirme, iş süreçlerinde standartlaşma ve optimizasyon, veri tutarlılığının ve paylaşımının ilgili paydaşlar arasında en yüksek düzeyde sağlanması planlanıyordu.

Ne yapıldı?

Uygulanan çözümler ile hem üretim hem de hizmetler açısından dağınık bir yapıya sahip olan kurumun kullanıcıları tüm lokasyonlar üzerinden SAP modüllerine erişebilir hale geldiler. Talebin geldiği andan faturalama aşamasına kadar olan iş süreçleri de takip edilir bir düzene sokuldu. Bu sonuçların yanı sıra, satış ve üretim arasında yaşanan iletişim kopuklukları ortadan kalktı. Kurum, standart ve fiili maliyetleri çok rahat bir şekilde inceleyebilir hale geldiği için veri tutarlılığı güvence altına alındı. Yoğun ithalat süreçleri bulunan Hidromek’te karmaşık bir şekilde yürütülen süreçlere SAP programları ile standart bir form verildi; ayrıca Ege Serbest Bölge'de 'serbest bölge' ihtiyaç ve mevzuatlarına uygun online çalışan stok yönetim takip programı kuruldu. Proje kapsamında devreye alınan 'müşteri ilişkileri yönetimi ve portal platformu' sayesinde bayilerle bilgi akışının ve iletişimin tek bir elden yapılması sağlandı.

Hidromek SAP Proje Yöneticisi Aşkın İnci, Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin güçlü desteğiyle kurumun hedeflerine en fazla 1,5 yıl içerisinde ulaşacağını belirterek, “Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin kurumsal yapıya ve önemli tecrübelere sahip olması büyük önem taşıyordu. Proje ve başlangıç analizleri esnasında öngörülemeyen genişlemelerde firmamızın ihtiyaçlarını ön planda tutarak özverili bir çalışma gerçekleştirdiler” dedi.

Geleceğin şirketi için kuvvetli bir temel oluşturuldu

Kurumsal kültüründe ciddi bir değişim yaşayan Hidromek, yeni hedefleri doğrultusunda iş zekası ve iş senaryolarının platformunu sağlayan SAP çözümlerini de yakın gelecekte hayata geçirmeyi amaçlıyor. Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin yurt dışındaki ERP deneyimlerinden faydalanarak Hidromek’in İspanya’daki lojistik merkezine SAP ERP çözümünün entegre edilmesi hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hidromek-anadolu-bilisim-hizmetleriyle-sapa-gecti_100343.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!