Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hızlı Tren Çilesi

Sincan Ahi Evran Mahallesi tuğla ocakları bölgesinden geçen hızlı tren bölge halkının kabusu oldu. Bir yıl önce hızlı trenin geçmesi için yapılan köprünün altı her yağmurda göle dönüyor. Köprünün altından ne araç ne yaya geçebiliyor. Köprünün diğer tarafında bulunan okula gidemeyen öğretmenler ders saatini kaçırıyor, hızlı trenin çilesini Sincanlı

Hürriyet Gazetesi
Hızlı Tren Çilesi

Sincan Ahi Evran Mahallesi tuğla ocakları bölgesinden geçen hızlı tren bölge halkının kabusu oldu. Bir yıl önce hızlı trenin geçmesi için yapılan köprünün altı her yağmurda göle dönüyor. Köprünün altından ne araç ne yaya geçebiliyor. Köprünün diğer tarafında bulunan okula gidemeyen öğretmenler ders saatini kaçırıyor, hızlı trenin çilesini Sincanlı çekiyor.

Sincan Belediyesi’ne dilekçe vererek durumu bildirdiğini söyleyen Ahi Evran Mahallesi Muhtarı Yaşar Kürkaya, "Sincan Belediyesi olayın kendi sorumluluğunda olmadığını belirterek TCDD’ye yönlendirdi. Onlar da topu yüklenici firmaya attı. Tüm kurumlara dilekçe verdik. Ama 6 aydır çilemiz devam ediyor" dedi.

Hızlı tren güzergahı olduğu için bir yıl önce köprünün yapıldığını söyleyen ve altyapı olmadığı için de köprünün her yağmurda göle döndüğünü belirten Kürkaya sıkıntıları şöyle anlattı:

Köprü altı göl oluyor

"Hızlı tren güzergahı mahallemizin tuğla ocakları bölgesinden geçiyor. Bu sebepten de bir yıl önce köprüler yapıldı. Ancak gerekli altyapı düzenlemesi yapılmadığı için her yağmurda köprünün altı göle dönüyor. Köprünün diğer tarafındaki ilköğretim okuluna öğretmenlerimiz geçemiyor ve dersler aksıyor. Yaya da araçlar da köprünün altından geçemiyor.

6 aydır Sincan Belediyesi’ne, TCDD’ye, ASKİ’ye bu durumu dilekçelerle bildiriyorum. Sincan Belediyesi konunun muhatabının TCDD olduğunu söyleyen bir bildirim yaptı. TCDD de yüklenici firmanın yapacağını ifade etti. Ancak halen sorunumuz çözülmedi. Yetkililer bir an önce vatandaşın bu sorununa kulak vermeli."

http://www.yapi.com.tr/haberler/hizli-tren-cilesi_68270.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!