Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hızlı Tren Makinistini İspanyollar Eğitecek

Ankara-Eskişehir hızlı tren hattında tren setlerini kullanacak makinistlerin eğitimlerine bugün başlanıyor. 24 hızlı tren makinisti, Ankara'daki Behiçbey Loko Bakım Atölyesi'nde eğitim alacak. Eğitimler, İspanyol Demiryolu İdaresi RENFE yetkilileri ve Devlet Demiryolları yetkilileri tarafından verilecek.

Zaman Gazetesi
Hızlı Tren Makinistini İspanyollar Eğitecek

Ankara-Eskişehir hızlı tren hattında tren setlerini kullanacak makinistlerin eğitimlerine bugün başlanıyor. 24 hızlı tren makinisti, Ankara'daki Behiçbey Loko Bakım Atölyesi'nde eğitim alacak. Eğitimler, İspanyol Demiryolu İdaresi RENFE yetkilileri ve Devlet Demiryolları yetkilileri tarafından verilecek. Eğitimlerin, tren setlerinin tanıtımına yönelik olan ilk modülü bugün Ankara'da başlayacak.

Eğitimin ikinci modülü olan 'Tren Setlerinin Kullanımı' eğitimleri ise Madrid'de işletmeye açık hızlı tren hattı üzerinde ve ülkemizde kullanılacak tren setlerinin eşdeğeri olan tren setleri üzerinde yapılacak. Bu eğitimlerin ardından makinistler yine İspanyol eğitimcilerin gözetiminde Ankara-Eskişehir hızlı tren hattı üzerinde staj yapacaklar. Eğitim programı sonunda yapılacak sınavda başarılı olan personele 'Hızlı Tren Makinisti Brövesi' verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hizli-tren-makinistini-ispanyollar-egitecek-_64089.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!