Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Hizmet Binalarına 1,5 Milyar Harcandı

Yılın ilk dört ayında sağlık tesisi için harcanan para, hizmet binalarının yapımına harcananın yarısına ulaşamadı. Hizmet binaları için 1 milyar 551 milyon TL, sağlık tesisleri için 634 milyon TL harcandı.

yapi.com.tr
Hizmet Binalarına 1,5 Milyar Harcandı

Cumhurbaşkanlığı’nın saray ve köşkleri ile tüm yurda yayılan küçük saraycıklar ve köşklere bütçeden dev kaynaklar aktarılmaya devam ediyor. Pandemi dolayısıyla ülkenin en büyük felaketlerinden birinin yaşandığı dönemde sağlık tesisi için yapılan harcamalar, kamu binalarının inşaatı için yapılan harcamaların yarısına bile ulaşamadı.

BirGün’den Nurcan Gökdemir’in haberine göre; Nisan ayı bütçe gerçekleşme rakamlarına göre, 2021’in ilk dört ayında müteahhitlik giderleri toplamı 1 milyar 881 milyon TL oldu. Bu giderlerden aslan payı 1 milyar 551 milyon lira ile tüm ülkede yapımı bitmek bilmeyen kamu hizmet binaları için aktarıldı. Sadece nisan ayında kamu hizmet binası inşa etmek için 1 milyar 50 milyon TL harcandı.

Pandemi ile birlikte daha büyük önem kazanan sağlık tesislerinin yapımı için nisan ayında 299 milyon lira harcandı. Mart ayında yapılan 334 milyon TL’lik harcama ile yıl boyunca yapılan harcama tutarı 634 milyon TL oldu. Bu süreçte hizmet tesisi için 196 milyon TL, lojman yapımı için 3 milyon TL, sosyal tesis için 14 milyon, içme suyu tesisi için 284 bin TL, kanalizasyon yapımı için 20 milyon TL, eğitim öğretim tesisleri yapımı için 17 milyon TL harcama yapıldı. 1.5 milyar TL’lik harcama ile ilgili “Diğer” denilmekle yetinildi.

Onarımda da ilk sırada
Hizmet binalarının onarımı için dört ayda 132 milyon TL, yenilerinin inşası için arsa alımı ve kamulaştırmaya 74 milyon TL, kiralamaya ise 87 milyon TL aktarıldı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hizmet-binalarina-1-5-milyar-harcandi_185437.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!