Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hizmet Binası Yapımına Fren

Acil eylem planına göre, kamu hizmet binası yapımı en az iki yıl süreyle durdurulacak. Devlet Planlama Teşkilatı sorumluluğunda olan eylem, çıkarıl

Radikalb>Acil eylem planına göre, kamu hizmet binası yapımı en az iki yıl süreyle durdurulacak. Devlet Planlama Teşkilatı sorumluluğunda olan eylem, çıkarılacak genelge ile 3 ay içinde gerçekleştirilecek.
Buna göre, hazırlıkları devam eden 2003 yılı yatırım programında, afet hasarlarının giderilmesine ilişkin olanlar hariç, fiziki gerçekleşme oranı yüzde 75'in altında olan kamu hizmet binaları için ödenek ayrılması derhal durdurulacak. Yüzde 75'in üzerinde fiziki gerçekleşmesi olan bu tür yatırımlar ise ivedilikle bitirilecek şekilde ödenek ayrılıp tamamlanarak, yatırım programından çıkarılacak.
2004 Yatırım Programı'nda ise bu gibi projelere yer verilmeyecek. Yüzde 75'in altında fiziki gerçekleşmesi olan bu nitelikteki projeler ya satılarak tasfiye edilecek ya da ihtiyaç olan yerlerde karakteristik değişikliği yapılarak, eğitim, sağlık, yurt gibi projelere dönüştürülecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hizmet-binasi-yapimina-fren_3075.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!