Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Hobi Bahçeciliği Erkeklerle 200 Milyon Dolara Koşuyor

Konut sahiplerinin evlerinde ve bahçelerinde oluşturdukları doğa alanlarıyla ivme kazanan hobi bahçeciliği, sektörünün bu yıl yüzde 30 büyüyerek 200 milyon dolara çıkmasını sağladı. Yeni konut hamlesiyle artan müstakil ev, villa ve bahçe dubleks uygulamaları, sektörü büyüten önemli unsurlar arasına girdi. Kadınlardan sonra erkeklerin de tutkusu

Hürriyet Gazetesi
Hobi Bahçeciliği Erkeklerle 200 Milyon Dolara Koşuyor

Konut sahiplerinin evlerinde ve bahçelerinde oluşturdukları doğa alanlarıyla ivme kazanan hobi bahçeciliği, sektörünün bu yıl yüzde 30 büyüyerek 200 milyon dolara çıkmasını sağladı. Yeni konut hamlesiyle artan müstakil ev, villa ve bahçe dubleks uygulamaları, sektörü büyüten önemli unsurlar arasına girdi. Kadınlardan sonra erkeklerin de tutkusu haline dönüşen hobi bahçeciliğini şehir hayatından uzaklaşıp, doğaya dönme arzusu tetikliyor.

Şehir hayatından sıkılanların ve yeşil alan isteyenlerin konutlarında küçük doğa alanları oluşturmasıyla ivme kazanan hobi bahçeciliği sektörünün büyüklüğü 200 milyon dolara ulaştı. Son iki yıl içinde ortalama yüzde 30 büyüme oranını yakalayan sektörde talebi, müstakil ev, villa ve bahçe dubleks uygulamalarında yaşanan hızlı artış etkiledi. Kadınlardan sonra erkeklerin de tutkusu haline dönüşen hobi bahçeciliğini şehir hayatından uzaklaşıp, doğaya dönme arzusu tetikliyor. Bunda, bahçe el aletlerinden sulama aparatlarına, çim biçme, çim havalandırma makinelerinden çitlere ve ilaçlama ürünlerine kadar hobi bahçe ekipman fiyatlarında yaşanan gerileme de önemli rol oynuyor.

Yüzde 30 büyüme

Hobi bahçeciliği ürünleri sağlayan Botanika’nın Genel Müdürü Kemal Eskenazi, geçmiş yıllarda ürünlerin çok yüksek fiyatlardan tüketiciye satılmış olmasının yıllar içinde hobi bahçeciliğinin gelişimini engellediğini belirterek, bahçe aletlerinin sağladığı kolaylıkların yine tüketiciler tarafından yeteri kadar bilinmemesinin, işleri zorlaştıran basit aletlerin kullanılmasının da bu alana duyulan ilginin artmasını engellediğini söyledi.

Bahçe bakım ürünleri, ekipmanları, outdoor ve yan ürünler, çiçek tohumu, çim biçme makineleri, sulama sistemleri, saksı, süs eşyaları, bitki besinleri, çadırlar, aydınlatmalardan oluşan hobi bahçeciliği sektörünün toplam büyüklüğünün 200 milyon YTL olduğu bilgisini veren Eskenazi, geçen yıl yüzde 30 oranında büyüyen sektörün, bu yıl da aynı oranda büyümesini beklediklerini kaydetti.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/hobi-bahceciligi-erkeklerle-200-milyon-dolara-kosuyor_62820.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!