Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Huber Köşkü Restore Ediliyor

Cumhurbaşkanlığı Tarabya Yerleşkesi’nde bulunan Huber Köşkü, Av Köşkü ve çevresindeki diğer tarihi yapılar restore ediliyor. Restorasyon projesi çalışmaları devam eden Huber Köşkü, hemen yanında bulunan ve Faytonhane olarak kullanılan yapının restorasyonuna 2010 sonuna kadar başlanması planlanırken, yerleşke içindeki Av Köşkü’nün restorasyonu

Radikal Gazetesi
Huber Köşkü Restore Ediliyor

Cumhurbaşkanlığı Tarabya Yerleşkesi’nde bulunan Huber Köşkü, Av Köşkü ve çevresindeki diğer tarihi yapılar restore ediliyor. Restorasyon projesi çalışmaları devam eden Huber Köşkü, hemen yanında bulunan ve Faytonhane olarak kullanılan yapının restorasyonuna 2010 sonuna kadar başlanması planlanırken, yerleşke içindeki Av Köşkü’nün restorasyonu önümüzdeki hafta başlayacak.

Şu anda kullanılmayan köşk, restorasyonu tamamlandıktan sonra çeşitli resepsiyonlarda kullanılacak. Hemen yanındaki Faytonhane’nin sanatsal etkinliklerde kullanılması planlanırken, Av Köşkü’nde de özel misafirler ağırlanacak. Çalışmaların iki yılda tamamlanması planlanıyor.

19. yüzyıl sonunda Alman silah komisyoncusu Huber kardeşler tarafından yaptırılan köşkün mülkiyeti, İkinci Meşrutiyet’ten sonra Huber kardeşlerin ülkelerine dönmesinin ardından 1932’ye kadar Mısırlı Prenses Kadriye’ye geçmiş. 1973’te bir turizm şirketine devredilen köşk ve arazisi, 1985’te kamulaştırılarak Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’ne tahsis edilmiş. Sekiz Odalı ve iki katlı Huber Köşkü’nün giriş katında Cumhurbaşkanı’na ait büyük bir çalışma odası da bulunuyor. (Kültür Sanat)

ETİKETLER: restorasyon
http://www.yapi.com.tr/haberler/huber-kosku-restore-ediliyor-_81848.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!