Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hyatt Regency Oteli Satıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetindeki 5 yıldızlı Hyatt Regency otelini, Doğuş Holding'e bağlı Göktrans Turizm ve Ticaret AŞ.'ye 208 milyon TL'ye sattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu'nda otelin satışı için bugün yapılan ihaleye tek teklifi, arazinin 21 yıllık kullanım hakkına sahip olan Göktrans Turizm ve Ticaret A.Ş.

CNN Türk
Hyatt Regency Oteli Satıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetindeki 5 yıldızlı Hyatt Regency otelini, Doğuş Holding'e bağlı Göktrans Turizm ve Ticaret AŞ.'ye 208 milyon TL'ye sattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu'nda otelin satışı için bugün yapılan ihaleye tek teklifi, arazinin 21 yıllık kullanım hakkına sahip olan Göktrans Turizm ve Ticaret A.Ş. verdi.

Şişli Harbiye Mahallesi'nde yer alan 14 bin 793 metrekare arazi ve üzerinde bulunan 360 odalı otele şirket muhammen bedeli olan 207 milyon TL teklif verdi.

Encümen Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk, şirket temsilcilerine artırım yapıp yapamayacaklarını sorması üzerine, şirket yetkilileri otelin fiyatının 5 ayda 57 milyon TL arttığını belirterek sadece 500 bin TL artırabileceklerini söyledi. Baştürk'ün "500 bin TL daha arttırın, satalım" teklifi üzerine, şirket yetkilileri fiyatı 208 milyon TL'ye çıkardı. Bunun üzerine Baştürk, "hayırlı olsun" diyerek ihaleyi sonuçlandırdı. İhaleyi alan şirketin KDV ödemeyeceği öğrenildi. İhaleyi Doğuş Holding Turizm Grubu Başkanı Doğan Günay da takip etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi satış için ilk ihaleye geçtiğimiz kasım ayında çıkmış, o zaman 150 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkarılan otel ve arazi ihalesine de Göktrans Turizm ve Ticaret A.Ş. tek teklifi vermişti.

Şirket, ilk ihalede 150 milyon 500 bin TL teklif vermesine karşın, başka katılım olmadığı ve fiyat artırılmadığı için değeri düşük bulunarak ihale iptal edilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hyatt-regency-oteli-satildi_78152.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!