Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İÇDAŞ'tan Çanakkale'ye 1.5 Milyar Dolarlık Yeni Yatırım

Çanakkale Sanayici ve İşadamları Derneği'nin 'Yılın Şirketi' seçtiği İÇDAŞ Çelik ve Enerji şirketi kente 1.5 milyar dolarlık yatırım yapacak.

Radikal GazetesiÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş, başarılı faaliyetlerinden ve Çanakkale'ye katkılarından dolayı Çanakkale Sanayici ve İşadamları Derneği'ce '2007 Yılının Şirketi' seçildi.

İçdaş Genel Müdürü Bülend Engin, böylesi başarıların kendilerine yön verdiğine dikkat çekerek, Çanakkale'ye 2011 yılına kadar 1.5 milyar doları bulacak yeni yatırımlar yapacaklarını söyledi. Çanakkale'de dokuz yıldır faaliyette bulunan İÇDAŞ, bu ilde ilk kez yılın şirketi seçildi. Çanakkale'yi üretim üssü seçen İÇDAŞ , halen 6 bin 500 kişi istihdam ederken, demir çelik, ulaşım, enerji, tersanecilik, armatörlük gibi alanlarda katma değer sağlıyor.

İlde gerçekleştireceği yeni yatırımlarla Çanakkale'deki istihdamını 10 bin kişinin üzerine çıkarmayı hedefliyor. ÇASİAD'ın 16. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde dernek tarafından '2007 Yılının Şirketi' seçilen İÇDAŞ'ı temsilen, ödülünü dernek başkanı Hüseyin Yalman'ın elinden alan Engin, halen Çanakkale'de kurulu tesislerinin potansiyel değerinin 3 milyar dolar üzerinde olduğunu hatırlatarak, "2011'e kadar 1200 MW'lık süper kritik enerji üretim tesisi ve gemi sacı üretim tesislerinin devreye gireceğini ifade etti. Ayrıca 250 bin DWT tonluk gemi yapımı için üç kuru havuz inşasını gerçekleştireceklerini belirtti.

İÇDAŞ, Çanakkale'deki önemli konumunun yanı sıra Türkiye'nin de ilk 13 büyük kuruluşu arasında yer alıyor. Üretim ve sağladığı istihdamın yanı sıra "kültür, sanat, spor ve eğitime sağladığı katkılarla sosyal sorumluluklarına da önem verdiklerini belirten Engin, başarılarının; akılla demokrasinin vazgeçilmez birlik ve bütünlüğüne olan inançlarından kaynaklandığını, yönetim ve kalite anlayışlarının ana felsefesinin de buna dayandığını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/icdastan-canakkaleye-1-5-milyar-dolarlik-yeni-yatirim_59739.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!