Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İçişleri Bakanı'ndan "Apart" Açıklaması

İçişleri Bakanı Muammer Güler, "Apart, pansiyon ve rezidans adı altında kullanılan yerlerde, suçluların saklandığı ve fuhuş yapıldığı ifade edilmektedir" dedi

yapi.com.tr
İçişleri Bakanı'ndan "Apart" Açıklaması

Öğrenci evleri adı altında alternatif konaklama tesisleri şeklinde yeni oluşan bir sektör olduğunu dile getiren Bakan Güler, "Günü birlik kiralanan öğrenci evleri, apart evler denen müesseseler var. Türkiye'de hukuki boşluk buradan kaynaklanıyor. Bunların ticari işletme olmasından kaynaklı mali bir boyutu var. Bu yerlerle ilgili kimlik bildirme açısından, adrese dayalı nüfus kayıt sistemi açısından aksama var. Bu daireler öğrenci evi, pansiyon, rezidans adı altında çeşitli amaçlarla kullanıldığı biliniyor ve bu yerlerde suçluların saklandığı ve fuhuş yapıldığı ifade edilmektedir" dedi.

Güler, yayımlayacakları genelgeyle apart dairelerin, kimlik bildirme kanunu göre ve adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre polis tarafından kontrol edilmesinin sağlanacağını bildirdi. Apart ve rezidans hizmeti veren yerlerin çalışma ruhsatının olması gerektiğini belirten Güler, "Apart olarak kullanılıyorsa belediyelerden iş yeri açma ruhsatı alması lazım. O yerlerle ilgili sağlık şartları, yangından korunmada gerekli önlemler var mıdır, imarla ilgili gerekli önlemler var mıdır?

Güler, özel hayatla ilgili herhangi bir müdahalelerinin olmadığını, kişi hak ve özgürlüklerin korunmasının anayasa tarafından güvence altında olduğunu belirtti.

ETİKETLER: Muammer Güler
http://www.yapi.com.tr/haberler/icisleri-bakanindan-apart-aciklamasi_113710.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!