Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İGDAŞ Satışa Çıkıyor

Hukuki altyapı çalışmaları tamamlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait 18 şirketin özelleştirilmesi 6-8 ay içinde tamamlanacak. İstanbul

Radikalb>Hukuki altyapı çalışmaları tamamlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait 18 şirketin özelleştirilmesi 6-8 ay içinde tamamlanacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Kaan Rasim Aytoğlu, aralarında İGDAŞ, İsfalt, İston gibi tekel konumunda olan 18 belediye iktisadi teşekkülünün (BİT) hukuki altyapıları hazırlanarak özelleştirmeye hazır hale getirildiğini bildirdi. Aytoğlu, şirketin tamamını tek bir sermaye grubuna satma yerine, farklı imtiyazlı hisselere bölerek satmayı amaçladıklarını ifade etti.

Öncelik çalışanın
Aytoğlu, imtiyazlı hisselerin satışında birinci önceliği şirket çalışanlarına tanıdıklarını, ardından Büyükşehir Belediyesi çalışanları, İstanbullular ile yerli ve yabancı sermayenin geldiğini belirterek, sermayenin sürdürülebilir sürekliliğini, sermaye yelpazesini genişletmeyi maçladıklarını kaydetti.
Özelleştirme kapsamındaki BİT'ler şunlar: Ağaç, Belbim, Belpet, Beltur, Bimtaş, Hamidiye, İDO, İGDAŞ, İsbak, İsfalt, İstaç İston, Kiptaş, Kültür, Sağlık, Spor, Ulaşım ve Konut.

http://www.yapi.com.tr/haberler/igdas-satisa-cikiyor_1567.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!