Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İhalelerde Aslan Payı Belediyelerin

Bu yılın ilk yarısında gerçekleştirilen toplam 47 bin 402 ihale içinde aslan payı belediyelerin oldu. Bu dönemde belediyelerce 11 bin 821 ihale yapıldı.

yapi.com.tr/AA
İhalelerde Aslan Payı Belediyelerin

Bu yılın ilk yarısında gerçekleştirilen toplam 47 bin 402 ihale içinde aslan payı belediyelerin oldu. Bu dönemde belediyelerce 11 bin 821 ihale yapıldı.

>

Kamu İhale Kurumunun hazırladığı Kamu Alımları İzleme Raporu'ndan derlenen bilgilere göre, bakanlıklar arasında en fazla ihaleyi Sağlık Bakanlığı gerçekleştirdi. Bakanlık, bu dönemde toplam tutarı 8,5 milyar lirayı aşan 7 bin 183 ihale gerçekleştirdi. Bakanlığın yılın ilk yarısındaki ihale, doğrudan temin ile istisnalar ve kapsam dışı alımlarının tutarı 9 milyar lirayı geçti.

En çok ihale yapan bakanlıklar sıralamasında Milli Eğitim Bakanlığı, 536 milyon lira tutarındaki 3 bin 750 ihale ile ikinci sırada yer aldı. Söz konusu sıralamada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, gerçekleştirdiği 2 bin 494 ihaleyle 3'üncü sıraya yerleşti.

Harcamaların 4'te 1'i belediyelerden

İhaleyi gerçekleştiren en üst idareye göre kamu alımlarına tutar bazında bakıldığında, belediyeler, yılın ilk yarısında yaptığı yaklaşık 15 milyar liralık alımla zirvenin sahibi oldu. Bu dönemde kamu alımı tutarının yüzde 26'sı belediyeler tarafından harcandı.

Yılın ilk 6 ayında en çok kamu alımı yapanlar sıralamasında belediyeleri 9 milyar 205 milyon lira ile yüksek öğretim kurumları dışındaki özel bütçeli kurumlar, 9 milyar lirayla Sağlık Bakanlığı ve 5,6 milyar lirayı aşan alımıyla KİT'ler takip etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ihalelerde-aslan-payi-belediyelerin_125056.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!