Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İhlas GYO, İlk Çeyreği Kira Geliriyle Geçirdi

İhlas GYO, ilk çeyreği kira geliriyle geçirdi

Referans Gazetesieçen yılın ilk çeyreğinde Armutlu Tatil Köyü’ndeki devremülklerin satış gelirleri ve İhlas Plaza’daki iş yerlerinin kira gelirlerinin etkisi ile 2 milyon 105 bin YTL kâr açıklayan İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), bu yılın aynı döneminde 473 bin YTL zarar açıkladı. 2005 yılının ilk çeyreğinde 7 milyon 892 bin YTL net satış hasılatı gerçekleştiren şirket, bu yılın aynı döneminde ise hiç satış yapamadı ve sadece kira geliri elde etti.

Öte yandan İhlas GYO'nun, İhlas Plaza'daki iş yerlerinden elde ettiği toplam 473 bin YTL'lik kira geliri ise şirketin bilançosunda "diğer faaliyetlerden elde edilen gelirler" kalemine yazıldı. Armutlu Tatil Köyü’ndeki devremülklerin satış gelirlerinin geçen yılın ilk çeyrek bilançosuna yansıdığını belirten İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Finans Yönetmeni Ahmet Alga, inşaatı devam eden projelerde gerçekleşen satışların faturalarının henüz kesilmediğinden bu yılın ilk çeyrek bilançosunda zarar açıkladıklarını söyledi.

Çekmeköy Projesi bitiyor
Çekmeköy Projesi'nin inşaatının bu yılın ilk yarısında tamamlanacağını vurgulayan Alga, "Çekmeköy'deki inşaatın yapımına 2003 yılının son çeyreğinde başlamıştık" dedi. İnşaatı devam eden Güzelşehir Projesi’ndeki villaların satışına başladıklarını kaydeden Alga, Çekmeköy Park Konaklar projesinin ise inşaat çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ihlas-gyo-ilk-ceyregi-kira-geliriyle-gecirdi_45954.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!