Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''İhracatçı Birlikler Ancak Birlik ve Beraberlik İçinde Güçlü Olabilir''

İklimlendirme Sanayii İhracatçıları Birliği Başkanı Zeki Poyraz, ihracatçı birliklerinin kendi sektörlerinde uzmanlaşması ve aynı sektörde tek bir birlik olunması gerektiğini belirterek, ''Böylelikle sektörler potansiyellerini ortaya çıkarıp çok kısa bir sürede kabuklarını kıracak ve ihracatlarını artıracaklardır'' dedi.

yapi.com.tr / AA
''İhracatçı Birlikler Ancak Birlik ve Beraberlik İçinde Güçlü Olabilir''

İklimlendirme Sanayii İhracatçıları Birliği Başkanı Zeki Poyraz, yazılı bir açıklama yaparak, sektörel ihracatçı birliklerinin, sektörün gidişatının takibi, ihracat-ithalat faaliyetleri, yatırım imkanları gibi pek çok konuya çok daha kolay hakim olabileceğini, milli fuar katılımı, alım ve ticaret heyetleri sektörel ihracatçı birlikleri ile daha etkili ve verimli olacağını kaydetti.

İhracatın sektörel birlik yoluyla güçlü kılınacağını ifade eden Poyraz, ihracatçı birliklerin ancak birlik ve beraberlik içinde güçlü olabileceklerine dikkati çekti. Poyraz, 2023 yılı ihracat hedeflerine emin adımlarla ilerlemenin ancak bu şekilde mümkün olabileceğinin altını çizdi.

Geçen yıl kurulan İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği'nin sektörel birlikler için çok güzel bir örnek teşkil ettiğini ifade eden Poyraz, şunları kaydetti:

''Mesela İklimlendirme sektörü ihracatçısı eskiden 6-7 ihracatçı birliği üzerinden ihracat yapardı. Sektörümüz hak ettiği yere gelemiyordu. İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği'nin kurulması ile sıkıntılarımızı aştık, sektörümüz ihracatçısı ile yakın diyalog içine girdik, sektör temsilcileri muhataplarına çok daha rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyor, sorunlarına doğru adreste çözüm arıyor. Sektörümüzün potansiyelini, verimliliğini ortaya çıkardık. Kısacası sektörümüzün fotoğrafını çekerek çok net bir şekilde biz buyuz diyebildik.

Pek çok ihracat kalemini faaliyet konusu içine alan ihracatçı birlikleri bugünkü yapıları ile birbirleriyle rekabet eder hale gelmiştir. Halbuki birbirleri ile rekabet etmek yerine birbirlerini tamamlamaları gerekiyor. İşte sektörel ihracatçı birliklerinin güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılmasının hem sektörün hem Türkiye ihracatını artırıcı etkisi olacaktır.''

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/ihracatci-birlikler-ancak-birlik-ve-beraberlik-icinde-guclu-olabilir_91094.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!