Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İki Dava Kazandı Soruşturulmayacak

İzmir 3. İdare Mahkemesi, açılan iki ayrı davada, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Buca’da Griaud Ailesi’ne ait 23 bin 500 metrekarelik alanın imar plan değişikliği kararı iptali istemini reddetti.

Milliyet Gazetesi
İki Dava Kazandı Soruşturulmayacak

İzmir 3. İdare Mahkemesi, açılan iki ayrı davada, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Buca’da Griaud Ailesi’ne ait 23 bin 500 metrekarelik alanın imar plan değişikliği kararı iptali istemini reddetti. Başkan Aziz Kocaoğlu, her iki dava sonucunu meclis üyelerine pazartesi günü yapılan toplantıda açıkladı. Bu sonuçları Danıştay’da açılan soruşturma izni iptali davasına göndereceklerini belirten Kocaoğlu, “Belediyecilik tarihinde pek fazla rastlanmayan olaylar son dönemde bizim başımıza geldi. Meclis üyeleri toplu ifade verdi. Yaşananlar İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin sindirilmesi kararıdır. Bu, Büyükşehir Belediyesi ve bürokrasinin kitlenmesi için yapılan iştir. Herkesin gözünü dört açması gerekiyor” dedi.

Ak Parti Meclis Grup Başkanvekili Yusuf Kenan Çakar, mecliste alınan kararlardan eğer ısrar kararı değilse üyelerinin sorumlu olmadığını kaydetti. Çakar, “Meclis kararlarının hukuki denetimde sorumluluğun belediye başkanı ve en büyük mülki amir, yani validir. Meclis üyelerinin bu soruşturmalara dahil edilmesi hukuka aykırı ve işi savsaklamaya yönelik girişimlerden başka bir şey değildir. Böyle yapılarak aslında sonuç baştan ilan edilmektedir. Eğer üst kurullarda bir şeyi soruşturmak istemiyorsanız alt komisyonlara yayayarak sonuçsuz hale getirirsiniz. Bu bilinen yöntemdir. Bizi soruşturan müfettişe de sorumluluğun vali ve belediye başkanında olduğunu söylemiştim”  diye konuştu.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/iki-dava-kazandi-sorusturulmayacak_83724.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!