Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İkinci El Tasarım Mobilyalar

Biliyorsunuz son dönemde evlerde, otellerde, kafelerde en azından bir iki parça tasarım mobilya bulundurmak moda. Fakat maddi olarak öyle kolay değ

Hürriyet
İkinci El Tasarım Mobilyalar

b>Biliyorsunuz son dönemde evlerde, otellerde, kafelerde en azından bir iki parça tasarım mobilya bulundurmak moda. Fakat maddi olarak öyle kolay değil, tasarımcı elinden çıkma bir parçaya sahip olmak. Daha doğrusu değildi.

İkinci el eşyaya itirazınız yoksa, gayet uygun fiyatlarla Herman Miller, Jacobsen veya Minotti imzalı bir parça satın alabilirsiniz. Bütçelerine uygun tasarım mobilya bulamamaktan yakınan iki arkadaş ne iş yapacaklarını düşünürken birden kafalarına ‘Dank’ etti ve Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi'nde iç mekan ve tasarım konusunda hizmet veren Dank'ı açtılar. Burada 60'lı ve 70'li yılların çizgilerini taşıyan ikinci el sandalyeler, masalar, aydınlatma ürünleri ve aksesuvarlar orijinal fiyatının yarısına satılıyor.

Yağmur Sencer ve iç mimar Cahit Musal, tasarım mobilyalara meraklı iki arkadaş. Kendi bütçelerine uygun tasarım mobilyaları bulmakta zorlanınca, aynı sorundan mustarip insanları da düşünerek Dank'ı açtılar.

Dank'ta insanların artık kullanmaktan sıkıldığı, üretici-ithalatçı firmaların satamadığı ya da kapanan restoran ve barlardan kalan mobilyalar satılıyor.

Minotti, Herman Miller, Ligne Rosset, Ahmet Kaleli, Floss, Ycami, Phare Dank'ta ürünlerine rastlayabileceğiniz ünlü tasarım markalarından birkaçı. Mağazadaki ürünler ikinci el olduğu için orijinal fiyatının hemen hemen yarısına satılıyor.

Mağazanın 30-40 yaş arası tasarıma meraklı ama prensip olarak mobilyaya fazla para harcamak istemeyen bir müşteri profili var. Tasarıma ilgili olan müşteriler küçük hasarları önemsemiyor. Ürün çok hasarlıysa da isteğe bağlı olarak Dank'ta döşeme ve cilalama işlemleri yaptırılıyor.

Dank, ofisiyle birlikte 120 metrekarelik bir alana sahip. Bu yüzden malların hepsi sergilenmiyor. Diğer ürünlerin dijital makineyle çekilmiş fotoğrafları ilgilenenlere elektronik postayla gönderiliyor. İnternet sitesi de çok yakında açılacak.

Pazar hariç her gün 10.00-19.30 saatleri arası açık olan Dank'ta iç mekan projeleri de tasarlanıyor. Ayrıca müşterilerin talepleri doğrultusunda mobilya, obje tasarımı ve imalatı da yapılıyor. Müşterinin ihtiyacına uygun çizim 1 haftada, imalat ise 3 haftada bitiriliyor.

Atatürk Sanayi Sitesi 2. Kısım 27. Sokak no: 1102 Maslak; (0212) 285 90 65-66

http://www.yapi.com.tr/haberler/ikinci-el-tasarim-mobilyalar_4649.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!