Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İl Özel İdareyle Kırsal Kalkınıyor

Ankara Valisi Kemal Önal, özellikle son yıllarda Ankara İl Özel İdaresince kırsal altyapı ve üst yapı yatırımlarında geçmiş yıllarla mukayese edilmeyecek çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, “Geçen yıl bütçenin yaklaşık yüzde 69’u doğrudan yatırım giderlerine harcanmıştır” dedi.

Hürriyet ANKARA
İl Özel İdareyle Kırsal Kalkınıyor

Ankara Valisi Kemal Önal, özellikle son yıllarda Ankara İl Özel İdaresince kırsal altyapı ve üst yapı yatırımlarında geçmiş yıllarla mukayese edilmeyecek çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, “Geçen yıl bütçenin yaklaşık yüzde 69’u doğrudan yatırım giderlerine harcanmıştır” dedi. Önal, Ankara İl Özel İdaresi’nin 2009 ve 2010 yıllarına ait yatırım çalışmaları hakkında bilgi verdi. İl Özel İdaresi’nin geçen yılki bütçesinin bir önceki yıldan devreden ve bakanlıklardan aktarılan ödeneklerle 612,5 milyon TL’yi bulduğunu anlatan Önal, incelendiğinde bütçenin 5 yıl içerisinde yüzde 100’e varan bir artış gösterdiğini söyledi.

Kent güvenliği için

Yapımı devam eden Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’ne (MOBESE) de değinen Önal, projenin geçen yıl 28,8 milyon TL’ye ihale edildiğini anımsattı. Proje kapsamında, başlangıçta 825 kamera ile kentteki güvenlik ve trafik hizmetlerinin verileceğini anlatan Önal, projeye İl Özel İdaresinden 15 milyon TL kaynak aktarıldığını söyledi. Kırsal alana yönelik yatırımlar için toplam 58 milyon 900 bin TL ödenek ayrıldığını belirten Vali, eğitim sektöründe 390 derslik, 2 okul spor salonu, 1 öğrenci yurdu ile 1 atölyenin tamamlanacağını anlattı.

Bu yılki bütçe

Vali Önal, bu yılki bütçede sağlık sektörüne 7 milyon 250 bin TL, gençlik ve spor sektörüne 2 milyon 300 bin TL, kültür ve turizm sektörüne 20 proje için 1 milyon 500 bin TL, tarımsal üretimin desteklenmesi için 3 milyon 150 bin TL, çevre ve orman sektörü için 2 milyon 500 bin TL ödenik ayrıldığını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/il-ozel-idareyle-kirsal-kalkiniyor_77175.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!